Rozmaitości i ciekawostki

Policjanci nagrodzeni za przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

Policjanci nagrodzeni za przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

W Przemyślu odbyła się gala podsumowująca kampanię „Biała Wstążka”. W czasie uroczystości wręczone zostały nagrody SOW-ik i SUPER SOW-ik 2015. Za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie na Podkarpaciu uhonorowano m.in. asp. Joannę Garbacik z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Wczoraj, w Dniu Praw Człowieka zakończyła się kampania „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”. Kampanii towarzyszyła symboliczna Biała Wstążka, oznaczająca deklarację wyrzeczenia się stosowania przemocy, ale także zobowiązanie reagowania, gdy jest się jej świadkiem.

Tego dnia na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczone zostały nagrody SOW-ik i SUPER SOW-ik 2015. To wyróżnienia przyznawane osobom, które w szczególny sposób angażują się w pracę na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz tym, którzy są bezpośrednio zaangażowani w pomoc osobom potrzebującym na terenie województwa podkarpackiego.

W tegorocznej, II edycji konkursu, nagrodę SOW-ik otrzymał asp. szt. Andrzej Barnaś z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Komisja konkursowa wyróżniła także mł. asp.Joannę Garbacik z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Asp. szt. Andrzej Barnaś służy w policji od 24 lat, a od 10 lat jest koordynatorem procedury „Niebieskie Karty”. Prowadzi m.in. zajęcia z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu tarnobrzeskiego. Jego zaangażowanie w pomoc osobom doznającym przemocy niejednokrotnie wykracza poza zakres obowiązków służbowych.

Policjanci nagrodzeni za przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

Mł. asp. Joanna Garbacik od 4 lat jest koordynatorem procedury „Niebieskie Karty”. Posiada certyfikat specjalisty w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie wydany przez Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Była również laureatką VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł” organizowanego przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

W uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień wzięli udział: I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu mł. insp. Wojciech Kiełtyka, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. insp. Piotr Kluz oraz wojewódzki koordynator procedury „Niebieskie Karty” podkom. Elżbieta Siupik z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Organizatorami konkursu SOW-ik 2015 są: Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Korytnikach i Stowarzyszenie Centrum Wsparcia Profilaktyki w Korytnikach.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaslanin
Jaslanin
2024 lat temu

Komisarz Gliwa tez super policjant, powinien już dawno objąć stanowisko kierownicze w jasielskiej komendzie.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x