r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Polski legalny bukmacher STS wspiera utalentowanych sportowców i umożliwia to każdemu z nas

Legalne firmy bukmacherskie działające na terenie Polski od wielu lat wspierają rodzimy sport. Głównym kanałem jest oczywiście sponsoring klubów i rozgrywek. W poprzednim sezonie każdy klub Ekstraklasy korzystał ze wsparcia legalnego bukmachera, a chociażby pierwsza liga piłkarska (czyli drugi poziom rozgrywek w piłce nożnej) otrzymuje spore środki dzięki wprowadzeniu do jej oficjalnej nazwy marki Fortuna (Fortuna I Liga). Jednak to oczywiście niejedyna forma zaangażowania w rozwój sportu w Polsce przez podmioty z tej branży. Wielu bukmacherów wspiera również pojedynczych zawodników, różnego rodzaju inicjatywy, imprezy, wydania czasopism czy programów telewizyjnych. Niektórzy legalni bukmacherzy prowadzą również przedsięwzięcia, które nie mają charakteru komercyjnego, skierowanego na zysk. Mowa na przykład o fundacji Sport Twoją Szansą, która działa z rozmachem już od kilku lat.

Główną misją i założeniem wspomnianej fundacji jest działalność na rzecz rozwoju polskiego sportu w bardzo szerokim zakresie. Od wspierania młodych i utalentowanych sportowców przez zapewnianie pomocy materialnej i mentalnej, a kończąc na pomocy w organizacji odpowiedniego zaplecza treningowego dla całych drużyn. Tak, by zamienić czyjeś umiejętności i zaangażowanie oraz determinację w realne sukcesy. Fundacja ta jest organizacją pożytku publicznego i powstała z inicjatywy bukmachera STS, który jest największym legalnym bukmacherem w Polsce.

Na początku roku na wsparcie fundacji mógł liczyć znany pływak Paweł Juraszek, z którym przedłużono dotychczasową współpracę. Zdobywca wielu medali mistrzostw Polski, rekordzista kraju na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro może spokojnie przygotowywać się do Mistrzostw Świata w Korei Południowej odbywających się w lipcu tego roku.

– Fundacja, podobnie jak STS, znana jest ze wsparcia całego polskiego sportu. Za cel obraliśmy sobie pomoc utalentowanym zawodnikom, którzy z różnych powodów zmagają się z trudnościami w realizowaniu swoich sportowych marzeń. Pawłowi Juraszkowi patronujemy już od blisko dwóch lat. W tym czasie pływak udowodnił wyśmienitą formę broniąc tytułu mistrza Polski oraz zajmując wysokie 5. miejsce na Mistrzostwach Świata. Ufamy, że kontynuacja umowy zapewni Pawłowi warunki do dalszego rozwoju kariery i pozwoli mu zdobywać kolejne medale na krajowych i międzynarodowych zawodach – skomentował Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

Fundacja pomaga także innym sportowcom oraz całym drużynom. Od 2016 r. na jej wsparcie mogą liczyć zawodnicy reprezentacji Polski w koszykówce na wózkach (w 2019 r. współpraca została przedłużona), od 2017 r. reprezentacji Polski w rugby na wózkach, a także zdobywający coraz większą popularność piłkarze reprezentacji Polski w Amp Futbolu. Jej podopiecznymi byli również lekkoatletka Magdalena Stefanowicz, Kamelia Babicka trenująca jazdę konno oraz gimnastyczka Julia Siepetowska.

Sport Twoją Szansą organizuje także plebiscyt, w którym to użytkownicy firmy STS mogą głosować i decydować, komu zostanie przyznane wsparcie. W 2018 roku dzięki temu fundacja objęła patronatem trójkę sportowców indywidualnych oraz jedną organizację. Była to Aneta Stankiewicz (16,6% głosów), Rafał Czuper (14,2% głosów) oraz Kamila Przybyła (10,3% głosów). Najwięcej użytkowników głosowało na Fundację na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej, która oferuje darmowe zajęcia dla młodych piłkarzy (41,1%).

Budżet fundacji STS wyniósł w tamtym roku kilkaset tysięcy złotych, ale w tym ma przebić już okrągły milion. Jednak na jego wysokość wpływ może mieć każdy. Niedawno uruchomiono specjalny mechanizm, który umożliwia klientom STS i wszystkim kibicom wsparcie fundacji wybraną przez siebie kwotą. Dzięki temu przeciętny kibic może mieć wpływ na rozwój polskiego sportu i podnoszenie jego poziomu.

Materiał powstał przy współpracy z partnerem

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x