Rozmaitości i ciekawostki

Polskie gwiazdy dziękują wolontariuszom (Wardęga, Margaret, Podsiadło i inni)

5 Grudnia w całym kraju obchodzimy bardzo ważne święto – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to jedyny taki dzień w roku, który skłania nas do tego by całą swoją uwagę skierować na ludzi wykonujących nieodpłatną pracę na rzecz innych i docenić ich za wytrwałą produkcję dobra w swoim środowisku.

Polskie gwiazdy dziękują wolontariuszom (Wardęga, Margaret, Podsiadło i inni)

Niestety często oficjalne obchody tego święta przechodzą bez echa, a zainteresowanie Dniem Wolontariusza jest dużo mniejsze niż zasługują na to jego bohaterowie – Wolontariusze. Aby w tym roku zorganizować największe w historii obchody Dnia Wolontariusza przemierzyliśmy cały kraj i porozmawialiśmy z polskimi gwiazdami o wolontariacie. Z tych spotkań powstał krótki film, w którym osoby znane i cenione przez młodzież przekazują swoje podziękowania i słowa uznania dla wszystkich wolontariuszy. Swoje życzenia przekazują: Sylwester Wardęga, Margaret, Dawid Podsiadło z Curly Heads, Łukasz Jakóbiak, Grubson, Cezik, Julia Kuczyńska, zespół Abstrachuje, Jessica Mercedes, Kabaret Neo-nówka, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Jurki. W projekcie udział wzięli również: Zespół Enej, Karolina Czarnecka, Czesław Mozil, Magia Y. Film z pozdrowieniami przekazaliśmy do wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

Film można pobrać tutaj lub obejrzeć na naszym kanale FAM TV w serwisie You Tube – „Polskie gwiazdy dziękują wolontariuszom (Wardęga, Margaret, Podsiadło i inni)”

Ogólnopolskie obchody 5 grudnia – Międzynarodowego Dnia Wolontariusza są częścią projektu „Polska Fabryką Dobra”. Jednym z głównych zadań tego przedsięwzięcia jest integracja gmin w całej Polsce, by przy niewielkim wkładzie każdej z nich stworzyć największą w naszym kraju kampanię promującą wolontariat wśród dzieci i młodzieży, która swym zasięgiem obejmie nawet najmniejsze szkoły w Polsce.

Więcej informacji na : www.fam.org.pl , www.polskafabrykadobra.fam.org.pl oraz FB Fabryki.

Jarek Marciniak
Prezes Fabryki Aktywności Młodych
tel. 666-882-111

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x