r e k l a m a
Artykuł sponsorowanyRozmaitości i ciekawostki

Pomysły na biuro do kreatywnej pracy – podpowiada ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach

Praca w domu dla wielu z nas stała się codziennością. Wbrew opiniom niektórych osób nie jest ona wcale prosta. Duży wpływ na jakość pracy ma to jak urządzimy nasze domowe biuro. Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach doradza co zrobić, żeby stworzyć biuro do kreatywnej pracy.

Pomysły na biuro do kreatywnej pracy – podpowiada ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach

Domowe biuro – dlaczego warto?

Osoby, które pracują w domu niewątpliwie powinny posiadać przestrzeń przeznaczoną tylko i wyłącznie do pracy. Jest to bardzo ważne, jeżeli chcemy pracować efektywnie. Najgorszym co możemy zrobić jest praca na łóżku, które służy nam do spania. Stworzenie domowego biura pozwoli nam oddzielić przestrzeń zawodową od prywatnej. Łatwiej też przyjdzie nam zachowanie porządku. Domowe biuro nie musi być wielkie, powinny się w nim jednak zmieścić wszystkie meble i sprzęty niezbędne do prowadzenia działalności zarobkowej.

Postawmy na szafy – radzi ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach

Jeżeli nie dysponujemy osobnym pomieszczeniem, które moglibyśmy zaaranżować na biuro, nic straconego. Za ściany posłużą nam szafy. Dzięki odpowiedniemu ich ustawieniu stworzymy odrębne pomieszczenie, które stanie się naszym miejscem pracy. Oprócz funkcji ścian szafy posłużą nam także do przechowywania ważnych dokumentów i materiałów niezbędnych w pracy. Ich wybór zależy od naszego budżetu – jeżeli mamy na to środki, zainwestujmy w profesjonalne meble biurowe. Szafy z salonu mebli biurowych są przystosowane do przechowywania dokumentów. W tym również dokumentów poufnych, jako że część z nich jest wyposażona w sejfy.

W sytuacji, kiedy nasze biuro jest niewielkie, wybierzmy szafy z przesuwanymi drzwiami. Można je swobodnie otwierać i zamykać nie tracąc przy tym przestrzeni. Dzięki nim nie będziemy musieli się przejmować zbyt blisko stojącym stołem lub lampą.

Zaletą profesjonalnych szaf biurowych jest między innymi to, że zostały one wykonane z materiałów, które są łatwe do utrzymania w czystości. Ich zakup sprawi, że będziemy musieli sprzątać rzadziej.

Biurko w domowym biurze

Biurko będzie znajdowało się w centrum naszej przestrzeni do pracy. Warto poświęcić na jego wybór więcej czasu, gdyż to przy nim będziemy pracować. Dobrze jest zastanowić się przeznaczeniem biurka, jego kształtem i wielkością. Czy ma ono służyć jedynie do pracy przed komputerem, czy znajdziemy dla niego więcej zastosowań. Jeżeli korzystamy z komputera stacjonarnego, biurko powinno zostać do niego przystosowane. Dobrym wyborem jest wybór modelu posiadającego podstawkę na monitor lub miejsce na klawiaturę poniżej linii blatu.

Jeżeli codziennie spędzamy przy biurku długie godziny, powinniśmy poważnie zastanowić się nad wpływem takiej pracy na nasze zdrowie. Praca siedząca może przyczynić się do powstania schorzeń kręgosłupa i układu krążenia. Ten negatywny wpływ możemy zminimalizować decydując się na pracę na przemian stojącą i siedzącą. Żeby tak pracować, należy zaopatrzyć się w biurko z regulowaną wysokością.

W sytuacji, kiedy dysponujemy niewielką przestrzenią, być może warto jest pomyśleć o biurku składanym. W momencie, kiedy potrzebujemy wolnej przestrzeni – po prostu je składamy.

Krzesło biurowe to podstawa

Nawet jeżeli zdecydujemy się na pracę częściowo na stojąco – krzesło i tak będzie nam potrzebne. Wybór krzesła do domowego biura jest znacznie łatwiejszy niż analogiczny zakup do biura tradycyjnego, gdyż mebel ten ma być dostosowany tylko i wyłącznie do naszych potrzeb. Warto jest wybrać się do salonu mebli biurowych i przetestować kilka, a nawet kilkanaście krzeseł. Pamiętajmy, że nie jest to zakup, na którym powinno się oszczędzać. Dobrze wyprofilowane krzesło może zaoszczędzić nam problemów z kręgosłupem.

Bardzo istotne jest, żeby posiadało ono regulowaną wysokość. Siedząc na nim nasze nogi powinny być zgięte pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Dodatkowo krzesło powinno zapewniać naszym plecom stabilne oparcie.

Duże znacznie mają także materiały, z których krzesło lub fotel są wykonane. Powinny być one przewiewne. Nasza skóra bardzo się poci kiedy siedzimy przez długi czas w jednej pozycji. Jest to szczególnie dotkliwe latem. Wybierajmy modele skórzane, lub takie, które posiadają choćby niewielkie otwory w oparciu.

Odpowiednie oświetlenie przestrzeni biurowej

Przestrzeń biurowa powinna być dobrze oświetlona. Powinno do niej docierać jak najwięcej dziennego światła, konieczne jest także doświetlanie przy użyciu światła sztucznego. Przy naszym stanowisku pracy powinna znajdować się lampka, która będzie je oświetlała z lewej strony.

Gdzie w Katowicach znaleźć meble do domowego biura?

Meble do domowego biura warto kupić w profesjonalnym salonie mebli biurowych w Katowicach. Zakup u sprawdzonego sprzedawcy to dla nas gwarancja, że nabywamy produkt najwyższej jakości. Dodatkowo salon mebli biurowych ma znacznie większy wybór funkcjonalnych mebli do biura niż większość tradycyjnych sklepów meblowych. W takim miejscu można również porozmawiać z ekspertami, którzy o aranżacji biura wiedzą wszystko.

Pokaż więcej
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x