Rozmaitości i ciekawostki

Powiatowy Turniej Motoryzacyjny (foto)

Dnia 21 kwietnia 2009 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Bohaterów Września wzięli udział w Powiatowym Turnieju Motoryzacyjnym organizowanym przez Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie. Patronat nad turniejem objęli: Komenda Powiatowa Policji, Polski Związek Motorowy oraz Starostwo Powiatowe. Celem Turnieju było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej oraz propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego.

Skład drużyny reprezentującej naszą szkołę wyłoniono poprzez eliminacje wewnątrzszkolne, które odbyły się 31 marca 2009r. Do uczestnictwa w Turnieju Motoryzacyjnym zakwalifikowało się trzech uczniów: Patryk Halibożek, Jacek Leśniak,  Krzysztof Tuleja, którzy zmierzyli się z ośmioma drużynami reprezentującymi szkoły Ponadgimnazjalne z Powiatu Jasielskiego. Przygotowaniem uczniów do Turnieju zajął się mgr inż. Krzysztof Płaziak.

Podczas zawodów ocenie podlegała część teoretyczna  i część praktyczna. W części teoretycznej uczniowie wykazywali się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz z historii motoryzacji. W części praktycznej uczniowie wzięli udział w następujących konkurencjach: udzielanie pierwszej pomocy, jazda sprawnościowa motorowerem, jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”. Po długiej i ciężkiej walce wszystkich drużyn uczniowie naszej szkoły zdobyli pierwsze miejsce w Turnieju. Zwycięscy zostali nagrodzeni złotymi medalami, pucharami oraz upominkami. Wyróżnieniem dla zwycięzców jest reprezentowanie wszystkich szkół Ponadgimnazjalnych z Powiatu Jasielskiego na Wojewódzkim Turnieju Motoryzacyjnym, który odbędzie się dnia 16 maja 2009 r. w Tarnobrzegu.

Gratulacje należą się również drużynie reprezentującej Centrum Kształcenia Praktycznego w składzie: Wojciech Dziemian, Adam Skiba, Marcin Gorczyca (uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Jaśle), pod opieką lic. Tadeusza Dubiela, którzy również zajęli wysokie – trzecie miejsce w Turnieju. 

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
piotrek
piotrek
2024 lat temu

Oj kmieciu, kmieciu

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x