Strumyk Malawa lepszy od Czarnych Jasło w meczu sparingowym (foto)

Blisko stu kibiców Czarnych Jasło obejrzało dzisiejszy poranny sparing podopiecznych trenera Roberta Hapa. „Jedenastka” z Jasła weszła w szranki z drużyną  IV ligi podkarpackiej drużyną Strumyka Malawa.

Strumyk Malawa lepszy od Czarnych Jasło w meczu sparingowym (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W ubiegły poniedziałek drużyna ze Śniadeckich 15 rozpoczęła mocne przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu III ligi lubelsko-podkarpackiej w sezonie 2012/2013. Spotkania sparingowe są świetną okazją do sprawdzenia możliwości nowo pozyskanych do jasielskiego zespołu zawodników.

Pierwsze minuty spotkania to walka w środkowej części boiska. Obie drużyny nie stwarzały sobie dogodnych okazji, aby zdobyć pierwszą bramkę w spotkaniu. Dopiero w czterdziestej minucie przydarzyła się stuprocentowa okazja strzelecka. Po dośrodkowaniu w pole karne gości, utworzyło się zamieszanie podbramkowe, w którym odnalazł się nowo pozyskany do jasielskiego klubu Artur Wierdak z grającego w ubiegłym sezonie w III lidze lubelsko-podkarpackiej Partyzancie Targowiska. 22-letni pomocnik odnalazł się w polu karnym i pewnym markowanym strzałem z jedenastego metra pokonał bramkarza przyjezdnych. Pierwsza połowa spotkania przy Śniadeckich zakończyła się skromnym prowadzeniem 1:0 dla jasielskiego zespołu.

Druga odsłona pierwszego spotkania sparingowego Czarnych Jasło była bardziej obfita w bramki oraz bardziej zacięta w wykonaniu obu „jedenastek”. W 55. minucie Sławomira Kwieka, pokonał Wojtowicz (1:1). W 61. minucie przed kolejną stuprocentową sytuacją stanął zdobywca pierwszej bramki dla Czarnych, który mocny strzał zza pola karnego, oddał wprost w bramkarza przyjezdnych.

W 71. minucie to zespół z Malawy stanął przed możliwością zdobycia bramki dającej różnicę. Jeden z napastników gości znalazł się w sytuacji „sam na sam” z goalkeeperem jasielskiego zespołu, który pewnie poradził sobie w tej sytuacji. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry stało się to, czego nikt się nie spodziewał. W zamieszaniu na około dwudziestym metrze odnalazł się Bryk, który oddał mocny strzał w samo okno bramki Sławomira Kwieka. Jasielski bramkarz był bez szans. Kilka minut później sędzia Daniel Aleksander zakończył pierwsze spotkanie sparingowe Czarnych Jasło.

Drużyna Roberta Hapa rozegra w dniu dzisiejszym jeszcze jedno spotkanie sparingowe. Tym razem jaślanie wejdą w szranki z drużyna Wisłoki Nowy Żmigród na boisku w Żmigrodzie. Początek spotkania planowany jest na godzinę siedemnastą.

Czarni: Kwiek – Krupa (46′ Setlak), Bernacki, Remut, Maczuga – Wardęga (46′ Warchoł), Kukowski, Skała (46′ Barycza), Wolański, Wierdak – Góra (60′ Złotek).

Robert Hap (kliknij, aby powiększyć)

Robert Hap (Czarni Jasło): „ Za nami pierwszy sparing. Zawodnicy naszego zespołu zaczynają się zgrywać ze sobą na boisku. Jestem zadowolony z faktu, że moi podopieczni zdołali stworzyć kilka naprawdę godnych sytuacji na zdobycie bramek. Niestety, tylko jedną z nich udało się uwieńczyć zdobyciem bramki. W dalszym ciągu wiele do życzenia pozostawia skuteczność zespołu, ale mam nadzieję, że do rozpoczęcia sezonu uda nam się wspólnymi krokami coś z tym zrobić. Miło dzisiejszej porażki w pierwszym sparingu, jestem dość optymistycznie nastawiony na zbliżający się wielkimi krokami sezon w trzeciej lidze. Pomimo porażki, jestem zadowolony z gry. Malawa pomimo faktu, iż spadła z III ligi do IV po roku gry, to mimo wszystko jest bardzo poukładanym zespołem, który dzisiaj wysoko zawiesił nam poprzeczkę. Gramy dzisiaj jeszcze jeden mecz. Tym razem wejdziemy w szranki z drużyną Wisłoki Nowy Żmigród. Pierwotnie mieliśmy grać z Naftą Jedlicze, która ostatecznie na kilkanaście godzin przed meczem wycofała swoją chęć rozegrania sparingu.”