Rozmaitości i ciekawostki

Przygotowanie domu do sprzedaży na co zwrócić uwagę?

Przygotowanie domu do sprzedaży na co zwrócić uwagę?

Pierwsze wrażenie ma znaczący wpływ na proces podejmowania decyzji przez kupującego! Kiedy Twój dom trafia na rynek, staje się produktem.

Stylizacja domu pozwala Ci po prostu wyeksponować to, co w nim najlepsze, a ukryć jego wady. Nie chodzi o dekorowanie, ale o przekształcenie domu w model, który przemawia do jak najszerszego grona potencjalnych nabywców. Celem jest sprawienie, by ludzie poczuli, że mogliby tam zamieszkać, a najlepszym sposobem na to jest „zneutralizowanie” otoczenia.

Zastosuj się do tych wskazówek i podnieś szansę na sprzedaż domu

Wyczyść szafy i usuń bałagan – sprzedający mogą oddać lub spakować zabawki, pościel i małe urządzenia kuchenne do przechowania poza domem. Kupujący są również wyrozumiali wobec pudełek schowanych w garażu lub piwnicy. Skup się na najbardziej widocznych miejscach – przedpokoju, kuchni, salonie, głównej sypialni i pokoju rodzinnym mamtoo.pl

Odmień charakter domu, usuwając zdjęcia, pamiątki i stare przedmioty.

Wykorzystaj rośliny w kolorowych doniczkach lub niedrogie kosze wiklinowe, aby wypełnić puste miejsca. Poszukaj w katalogach domowych drobnych szczegółów dotyczących upiększania domu. Na przykład pogrupuj książki, zdjęcia i przedmioty, które atrakcyjnie prezentują się na regałach.

  • Spróbuj lekko przechylić jeden lub dwa meble i przesunąć je od ściany, aby stworzyć bardziej interesujące przestrzenie w pokoju.
  • Usuń kosztowności, leki na receptę, przedmioty kolekcjonerskie i przedmioty uszkodzone.
  • Przycinaj drzewa, przycinaj krzewy i upewnij się, że trawnik jest regularnie koszony i podlewany.

W lecie włączaj zraszacze na pięć minut 30 minut przed otwarciem domu. Dzięki temu trawnik i podjazd będą lśniły.

Powstrzymaj się od gotowania wszystkiego, co pozostawia charakterystyczny zapach, np. ryb, czosnku czy kapusty. Zatrudnij profesjonalną firmę do czyszczenia domu, w tym dywanów i okien.

  • Zastaw stół w jadalni atrakcyjną pościelą, naczyniami i sztućcami.
  • Rozmieść w domu świeże lub jedwabne kwiaty. Jesienią i zimą rozpal ogień w kominku.
  • Lustro w ładnej ramie może sprawić, że mały pokój wyda się bardziej otwarty.

Wykorzystaj jak najwięcej naturalnego światła. Dodaj dodatkowe lampy w ciemnych pomieszczeniach lub narożnikach. Dokonaj funkcjonalnych napraw – napraw kapiące krany, zacinające się drzwi i zepsute ogrodzenia. Wprowadź inną parę oczu – nawet jeśli nie jest to profesjonalny stylista. Ta osoba może dostrzec problemy, które ty przeoczyłeś.

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x