Czarni zwyciężają z Piastem. Są coraz bliżej awansu (foto)

W pełni zrehabilitował się zespół trenera Roberta Hapa po sobotniej przegranej w Przeworsku. W dzisiejszym meczu rozegranym w ramach XXVI serii spotkań o mistrzostwo IV-ligi Czarni Jasło, pokonali zespół Piasta Tuczempy 2:0 przed własną publicznością.

Czarni zwyciężają z Piastem. Są coraz bliżej awansu (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Ekipa z Jasła bardzo dobrze mogła rozpocząć spotkanie, gdyż już w trzeciej minucie Dawid Cempa otrzymał bardzo dobre podanie z lewej strony boiska od Grzegorza Muni, ale niestety najlepszy strzelec Czarnych trafił piłką w słupek bramki strzeżonej przez Duvakina Dmytro.

W szesnastej minucie Sławomir Kwiek wybronił akcję „sam na sam” z Marcinem Iwańskim, który na swoim koncie posiada dotychczas dziewięć bramek. Kibice, na pierwszą bramkę na stadionie przy Śniadeckich musieli czekać do czterdziestej minuty. Właśnie wtedy świetne dośrodkowanie od Grzegorza Muni oraz zamieszanie podbramkowe wykorzystał Dawid Cempa (1:0). Druga bramka padła dwie minuty później, po składnej akcji jasielskiego zespołu oraz pokazu umiejętności Norberta Myśliwca, który pewnie pokonał bramkarza Piasta i podwyższył wynik sobotniego spotkania (2:0).

Druga połowa spotkania przy Śniadeckich, okazała się znacznie mniej obfita w bramki, ale równie emocjonująca. Przez pierwszy kwadrans drugiej odsłony meczu, obie „jedenastki” walczyły o każdą piłkę. W siedemdziesiątej drugiej minucie świetnym pokazem umiejętności bramkarskim popisał się Sławomir Kwiek, który wybronił akcję „sam na sam”.

W dniu wczorajszym urodziny obchodził trener Czarnych Jasło – Robert Hap, któremu w imieniu Redakcji Portalu Jaslonet.pl, życzymy wielu sukcesów trenerskich oraz 1910 lat.

Robert Hap(kliknij, aby powiększyć)

Robert Hap (Czarni Jasło):
„Lepszy wynik mojego zespołu w dzisiejszym meczu aniżeli gra. Jeszcze do przerwy konstruowaliśmy w miarę dobre sytuacje, które dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy meczu zaowocowały bramkami dla Czarnych Jasło. Po przerwie, nie wiedzieć dlaczego mamy kilka bardzo dobrych kontr, których niestety nie potrafimy zamienić na bramki dla naszego zespołu. Mimo wszystko warto podkreślić, iż ostatnie dwa spotkania, które rozegraliśmy, były na wysokim poziomie. W tej chwili liczy się dla nas mimo wszystko zwycięstwo w każdym spotkaniu. Dziękuję serdecznie za bardzo miły prezent urodzinowy w postaci dzisiejszego zwycięstwa”.

Marek Strawa (Piast Tuczempy):

Marek Strawa (kliknij, aby powiększyć)

„Bardzo szkoda dzisiejszej przegranej z liderem rozgrywek, pomimo faktu, iż mieliśmy kilka ciekawych sytuacji strzeleckich, to nie potrafiliśmy ich zamienić na bramki, które zdecydowanie poprawiłyby jakość gry w wykonaniu naszego zespołu. Szczególnie żałuje sytuacji, które nadarzyły nam się w pierwszej połowie spotkania, kiedy to Marcin Iwański nie wykorzystał sytuacji „sam na sam” z jasielskim bramkarzem. Poza tym gratuluje Czarnym Jasło upragnionego awansu do trzeciej ligi, natomiast nasz zespół broni się przed spadkiem z obecnej klasy rozgrywkowej”.