r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Rekordowe wygrane u legalnych bukmacherów w Polsce

W pierwszych dniach listopada 2019 roku zanotowana została najwyższa w historii wygrana u legalnego bukmachera w Polsce – blisko 4 mln złotych! Jednak to nie jedyna wysoka wygrana jaka padła w ostatnim czasie.

Rekordowe wygrane u legalnych bukmacherów w Polsce

Wielu graczy u bukmachera marzy z pewnością o wysokich wygranych. Słyszy się czasem o niezwykle wysokich kwotach z kuponów, które są dziełem zarówno szczęścia jak i bardzo dobrej wiedzy sportowej. Z początkiem listopada 2019 roku bukmacher Fortuna ogłosił, że szczęśliwy gracz wygrał u niego blisko 4 miliony złotych. Jest to najwyższa w historii wygrana w Polsce na oficjalnych i legalnych zakładach bukmacherskich.

Rekord za rekordem

Nowelizacja ustawy hazardowej z końca 2016 roku sprawiła, że znacznie więcej Polaków zaczęło korzystać z usług legalnych bukmacherów. W 2017 roku łączne obroty wszystkich legalnych firm bukmacherskich w naszym kraju wyniosły 3,4 mld zł, podczas gdy w roku 2018 było to już 5,2 mld zł, a w 2019 aż 6,7 mld zł. Nie ma pewności czy w roku 2020 uda się poprawić ten wynik z powodu zawirowań spowodowanych ogólnoświatową pandemią, w następstwie której wiele rozgrywek sportowych zostało na dłuższy czas zawieszonych. Jednak z pewnością branża bukmacherska szybko zdoła się odbić i jeśli nie 2020 rok, to z pewnością rok 2021 znów będzie rekordowy. Zwiększone zainteresowanie zakładami bukmacherskimi sprawia, że także rosną szanse graczy na całkiem wysokie wygrane. Na przestrzeni kilku lat mogliśmy zaobserwować kilka ciekawych rekordów. W 2016 roku podczas ME w piłce nożnej we Francji jeden z klientów firmy STS wygrał 370 tysięcy złotych oraz Porsche. Dwa lata później u bukmachera Fortuna padła wygrana ponad 500 tysięcy złotych, gdzie gracz zainwestował jedynie 20 złotych w swój kupon na mecze tenisowe. W marcu 2019 roku zaś u bukmachera STS padła wygrana ponad 1,25 mln złotych. W tym przypadku gracz zainwestował w 14 kuponów, których łączną cena wyniosła 76 złotych. Jednak wygrana jaka padła w listopadzie zeszłego roku to absolutnie zawrotna suma.

Przez Ligę Europy do milionów

Polskie zespoły piłkarskie liczą, że dzięki udanym występom w europejskich pucharach zdobędą całkiem spore jak na rodzimą ligę pieniądze. Niestety doskonale wiemy, jak przez ostatnie lata wygląda ich przygoda z Ligą Europy. Tymczasem u bukmachera Fortuna to właśnie dzięki tym rozgrywkom pewien gracz zgarnął blisko 4 miliony złotych. 7 listopada 2019 roku pewien gracz postawił u tego bukmachera 9 kuponów, z których każdy dotyczył właśnie meczów Ligi Europy. Co niezwykle istotne, większość kuponów została obstawiona za kwotę około 100 złotych. Dlatego też łącznie sumę ok. 1.000 złotych ów gracz pomnożył do prawie 4 milionów! Jak to możliwe? Każdy z 9 kuponów miał charakter akumulacyjny. Dzięki temu kurs wynosił ponad 30 tysięcy. Dzieje się tak, ponieważ kursy z kuponu nie są dodawane, lecz mnożone między sobą. Na kwotę 3,96 miliona złotych złożyły się 4 kupony po 582 588 zł, 2 kupony po 327 405 zł, jeden wart 354 689 zł oraz 2 z kwotą 310 355 zł.

Oczywiście w Polsce należy liczyć się z zapłaceniem 10% podatku od każdej wygranej z zakładów bukmacherskich, która przekroczy 2280 złotych. Dlatego też szczęśliwy klient Fortuny swą wygraną musiał pomniejszyć o blisko 400 tysięcy złotych. Mimo wszystko na jego konto trafiło ponad 3,5 miliona złotych. Stał się zatem rekordzistą w Polsce i z pewnością innym graczom trudno będzie przebić jego wynik. Co ciekawe, na swym koncie na Twitterze bukmacher Fortuna pochwalił się, że dzień później w jednym ze stacjonarnych punktów obstawiono kupon za 9,49 zł, którego łączny kurs wyniósł aż 72 tysiące. W ten oto sposób niecałe 10 złotych zostało zamienione na 345 402 zł!

Na koniec chcielibyśmy przypomnieć wszystkim zainteresowanym osobom, że kupony na wydarzenia sportowe i nie tylko można obstawiać w Polsce jedynie u legalnych bukmacherów, bo grając u innych zamiast wygranej można otrzymać bardzo wysoką karę finansową. Ponadto same zakłady bukmacherskie dostępne są dla osób, które ukończyły 18. rok życia. Zakłady wiążą się nie tylko z wygranymi i adrenaliną, lecz także z bankructwem i uzależnieniem, pamiętajmy o tym zawsze gdy rozpoczynamy grę!

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Vytvorení bezplatného úctu

Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good. https://www.binance.com/cs/join?ref=WTOZ531Y

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x