Rozmaitości i ciekawostki

Remont domu – Jak wybrać dobrą firmę remontową

Remont domu czy mieszkania to spore wyzwanie, gdyż musimy znaleźć odpowiednią ekipę remontową. Przeglądając ogłoszenia, z pewnością znajdziesz wielu fachowców oferujących swoje usługi – jednak pamiętaj, nie każda z opcji może okazać się korzystna dla Ciebie. Jak więc wybrać dobrą firmę remontową, by się nie zawieść? Poznaj wskazówki, na których specjalistów postawić!

Firma remontowa polecana przez znajomych i rodzinę

Firma remontowa, która jest polecana przez znajomych i rodzinę, może okazać się najlepszym wyborem, gdyż otrzymujemy solidne opinie o branży, pracownikach oraz kosztach usług, jakie ponieśli. Dodatkowo możemy śmiało wybrać się na miejsce, gdzie remont został wykonany – ocenić efekty i dopiero wówczas podjąć decyzję o współpracy.

Współpraca z firmą, która polecona została przez naszych znajomych czy rodzinę ma dodatkowe plusy. Z pewnością otrzymamy rzetelną opinię wynikającą z obserwacji i własnych doświadczeń. Przyjaciele z pewnością dostarczą nam informacji, których nie znaleźlibyśmy nigdzie indziej.

Opinie w Internecie

W sieci znajdziemy mnóstwo miejsc, gdzie internauci wyrażają swoją opinię na temat firm, z którymi współpracowali. Możesz odwiedzić fora internetowe, strony www firm, wizytówki i inne… Często na takich stronach jest również możliwość oceny danej firmy za pomocą przyznawanych gwiazdek – taka forma pomoże Ci w podjęciu decyzji. Przeczytasz, co na temat fachowców sądzą inni.

Ważne!

Sprawdź, czy dana firma posiada certyfikaty, listy polecające. Większość firm umieszcza podane dokumenty na swoich stronach internetowych. Np. takie rozwiązanie na swojej stronie posiada firma remontowo budowlana PG-Partner – Sprawdź jak to wygląda.

Komunikacja między stronami

Każdy fachowiec powinien być komunikatywny. Oznacza to między innymi możliwość negocjacji, proponowania własnych rozwiązań czy doradztwo. Planując remont mieszkania czy domu, z pewnością zależy Ci na rzetelnej poradzie. Co prawda, sam posiadasz już jakiś obraz efektów remontu, jednak wymagasz porady fachowca i określenie, co w Twoim planie jest realne, a co sprawdzi się gorzej. Jeśli Twój fachowiec stwierdzi, że dane rozwiązanie jest nieodpowiednie, powinien zaproponować Ci inne, podobne – tak, by obie strony były zadowolone.

Umowa

Warto pamiętać, aby sporządzić szczegółową umowę z uwzględnieniem kosztów i terminów wykonywania pracy, aby między stronami nie było sporu i niejasności.

Taka umowa powinna zawierać:

  • wypunktowane prace do wykonania
  • kosztorys materiałów oraz usług (ustalmy, kto będzie kupował materiały– jeśli będą to robić wykonawcy, powinni gromadzić paragony, faktury, a następnie załączyć je do umowy)
  • przewidywany termin zakończenia pracy
  • sposoby zapłaty za wykonaną pracę oraz konsekwencje za jej nie wykonanie
  • niewywiązania się z umowy
  • udzielenia gwarancji na wykonaną pracę.

Koszty

Przed rozpoczęciem prac, zorientujmy się, ile kosztują materiały, które znajdziemy w każdym markecie budowlanym. Warto zastanowić się nad zatrudnieniem firmy remontowej z innego województwa, ponieważ stawki ekip budowlanych różnią się w zależności od regionu. Lecz tutaj musimy uwzględnić koszt utrzymania ekipy, czyli zaoferować nocleg, wyżywienie bądź zapłacić dodatkowo za te usługi.

Możemy skorzystać z kalkulatorów budowlanych, wyliczymy nie tylko przybliżone koszty materiałów, ale także robocizny w zależności od województwa.

Dobra firma remontowa stworzy kosztorys tylko do odpowiednio zaplanowanych prac.

Jedna firma od wszystkiego

Szukajmy firmy, która ma szeroki wachlarz usług i specjalizuje się w kilku dziedzinach, np.  w elektryce, hydraulice i tynkach. Dlaczego, mamy wybrać taką ekipę? Ponieważ unikniemy zjawisko spychologii, które oznacza, że wszelkie błędy będą przypisywane innym ekipom remontowym i może to doprowadzić do sporów.

Podsumowanie

Dobra firma remontowa jest gwarantem spokoju psychicznego oraz fizycznego. Przy wyborze ekipy remontowej, kierujmy się, opiniami o danej firmie dzięki temu unikniemy kłopotów w trakcie projektu.  Zwracajmy uwagę na szczegóły i pytajmy o każdą niezrozumiała rzecz dla nas.

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x