Rozmaitości i ciekawostki

Rywalizacja sołectw na pikniku w Nowym Żmigrodzie

Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie jak co roku zorganizował imprezę integracyjną Turniej Sołectw. Współorganizatorem tej imprezy był sołtys wsi Makowiska wraz z radą sołecką, oraz Klubem Sportowym Nowy Dwór Makowiska.

Do zawodów zgłosiło się osiem sołectw. Po losowaniu przeprowadzonym przez organizatora sołectwa wystąpiły w wszystkich konkurencjach w nastepującej kolejności.: Nowy Żmigród, Grabanina, Łysa Góra, Mytarka, Makowiska, Kąty, Nienaszów, Toki.

Rywalizacja przebiegała w jedenastu konkurencjach, które miały bawić społeczność startującą jak również biernych obserwatorów. Rywalizowano w następujących konkurencjach: odbijanie piłki głową, bieg w płetwach, przeciąganie liny, wyścigi w taczkach, rzut lotką do celu, slalom na szczudłach, rzut gumiakiem, slalom z piłką lekarską, test siłowy, test szybkościowy, trójskok z miejsca.

Rywalizacja przy pięknej pogodzie przebiegała zacięcie i sportowo. Zauważyć można było integracje miedzy zespołami i rodzinami przybyłymi na zawody. W przerwie zawodów odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną Nowego Dworu Makowiska a reprezentacją gminy. Po zaciętej rywalizacji do ostatniej konkurencji tabela zawodów przedstawia się następująco.

1. Łysa Góra – 67 pkt
2. Grabanina – 57 pkt
3. Mytarka – 54 pkt
4. Toki – 46 pkt
5. Nienaszów – 45 pkt
6. Nowy Żmigród – 44 pkt
7. Kąty – 44 pkt
8. Makowiska – 39 pkt

Po zakończeniu zawodów uczestnicy otrzymali z rąk radnego Jerzego Cieklińskiego oraz sołtysa Bogdama Majki dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Piknik spełnił oczekiwania jakie były założone przed jego organizacją. Świadczy to o tym, że takie imprezy powinny być organizowane. Po zakończeniu organizatorzy zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy w domu ludowym.

W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie serdecznie dziękuje panu radnemu, panu sołtysowi oraz panu prezesowi klubu sportowego jak również wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej masowej imprezy rekreacyjno integracyjnej.

J. Dębiec
GOK w Nowym Żmigrodzie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
o
o
2024 lat temu

spoko…cos sie przynajmniej DOBREGO dzieje!:D

ed
ed
2024 lat temu

rzut gumiakiem xD the best…

jaslanin
jaslanin
2024 lat temu

co nas obchodzi nowy zmigrod!!!:rip:

Co CiE To?!?
Co CiE To?!?
2024 lat temu

LOL MAKOWISKA JA MIESZKAM OBOK MAKOWISK W SIEDLISKACH ^^

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x