r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Senator Stanisław Zając w Afganistanie

Senator Stanisław Zając – przewodniczący Komisji Obrony Narodowej wraz z parlamentarzystami, w obecności Ministra Obrony Narodowej i szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego spotkał się przed Bożym Narodzeniem z żołnierzami w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Afganistanie. Delegacja przebywała w Ghazni w Dowództwie Połączonych Sił Zbrojnych, Bagram oraz w bazie Four Corners, gdzie służył pochodzący ze Stalowej Woli tragicznie zmarły kilka dni wcześniej starszy szeregowiec Michał Kołek.

W Ghazni goście z Polski spotkali się z kadrą i żołnierzami Polskich Sił Zadaniowych w Afganistanie. W intencji poległego st. szer. Michała Kołka odprawiono modlitewne nabożeństwo, a następnie odbyło się wigilijne spotkanie opłatkowe.

Obecni w żołnierskiej stołówce mogli przez chwilę na osobności porozmawiać z parlamentarzystami i ministrem obrony narodowej, podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia.

Dla mnie ogromnym przeżyciem była możliwość spotkania się z żołnierzami, którzy pełnią niebezpieczną misję wojskową w odległym Afganistanie. Wielu z nich pochodzi z naszych stron z okolic Jasła, Strzyżowa, Jarosławia i Przemyśla – powiedział Senator Stanisław Zając.

To bardzo trudna misja dla polskich żołnierzy, bo mamy do czynienia w Afganistanie z toczącymi się regularnie działaniami terrorystycznymi talibów wobec żołnierzy Wojsk Sprzymierzonych w strukturze ISAF. Należy zaznaczyć, że polscy żołnierze w prowincji Ghazni prowadzą działania operacyjne zmierzające między innymi do zapewnienia wsparcia humanitarnego i bezpieczeństwa miejscowej ludności – dodał Senator.

Obecnie w Afganistanie jest VI zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Dowódcą zmiany jest generał brygady Janusz Bronowicz. Podczas tej zmiany w Afganistanie służą m.in. żołnierze z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa.

Polski kontyngent w Afganistanie liczy 2 tysiące żołnierzy.

stanislawzajac.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
edek
edek
2024 lat temu

g….. mnie obchodz co robi kicajek i gdzie jeździ za pieniądze podatnika nie macie oczym PISać !!! wielcy redaktorzy

Komentarz
Komentarz
2024 lat temu

Brak komentarza.

złośliwa
złośliwa
2024 lat temu

Ale mu brzuszysko urosło, jak on się prezentuje przy żołnierzach

pol
pol
2024 lat temu

Hustaja sie za nasze !!!!!!!!!!! :upset:

pepe
pepe
2024 lat temu

dajcie spokój, on nigdy nie był w wojsku, od zawsze był skazany na sukces (czytaj załatwianie prywaty za pomocą moherów i imć Putyry). A może posiedziałby tam z miesiąc, pojechał na patrol, a nie wylądował w środku bazy z dala od jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. Zrbił fotkę i do domu, a rzaczej do okrągłego cyrku na Wiejskiej, gdzie nic mu nie grozi, bo ciemny naród podkarpacki znowu go wybierze na następna kadencję. Przepraszam tych, co na niego nie głosują.

kaja
kaja
2024 lat temu

afiszuja sie za ludzkie pieniadze i rozmyslaja jak wydojc jeszcze wiecej bo takie podroze kosztuja a ludzia obiecuja podwyzke emerytur pare groszy a podwyzki wszystkiego maja byc wysokie wstyd ze taki mamy rzad grabia pod siebie a ludzia same oklapy

vv
vv
2024 lat temu

Pisarze? dlaczego w was tyle nienawiści czy nie jest przyjemnie zobaczyć że nasz rodak tak wysoko w polityce zaszedł to powinno nas nobilitować jako Jaślan za granicą cos wręcz odwrotnie komentują są dumni że nie z Warszawy Krakowa Krosna Sanoka tylko z Jasła poprawcie sie z Nowym Rokiem 2010.

!!!!!!!!
!!!!!!!!
2024 lat temu

Jego KARIERA schyla się ku upadkowi !!!

MUSTAFA
MUSTAFA
2024 lat temu

Czytając ową relację z pobytu senatora Zająca w Afganistanie,widać jak wygląda jasielski(mam nadzieję ,ze nie każdy)-jaślanin katolik!
Nienawiść bez uzasadnienia,wobec przedstawicie
la parlamentu,który był złożyć od Polski dla żołnierzy życzenia noworoczne,podzilić się opłatkiem.O co chodzi??? Jak można szydzić,wy
śmiewać się człowieka,który demokratycznie został postawiony na senatora? Jak można być takim bezinteresownym chamem? Uważam,że fakt
że jaślanin stoi tak wysoko w hierarchii PL, winien być powodem raczej do dumy,niż oczywis tych kpin,z powodu braku wychowania,czy aspiracji,które nie idą w parze z inteligenc ją i wiedzą…

ixi
ixi
2024 lat temu

zostan tam!

hyhhyhyhy
hyhhyhyhy
2024 lat temu

po co on tam pojechal? zna sie na wojsku/wojnie/czymkolwiek pochodnym? czyzby wycieczka na nasz koszt?

jola
jola
2024 lat temu

mnie to gó…. obchodzi gdzie ZAjąc chodzi

szeregowy
szeregowy
2024 lat temu

zdjęcia powinien sobie schować do albumu, a nie drażnić ludzi, którzy pracują na jego wycieczki. Jest śmieszny w tym stroju.

Back to top button
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x