r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Setne urodziny pani Zofii Wróbel

„Sto lat to wielki dar od Boga i losu”- tymi słowami pani Burmistrz powitała panią Zofię Wróbel, bohaterkę ostatnich dni. 13 sierpnia 2009 r. razem z rodziną i przybyłymi gośćmi pani Zofia Wróbel świętowała swoje setne urodziny.

Obecni na uroczystości ks. proboszcz Zbigniew Irzyk, kierownik USC E. Stec, kierownik MOPS D. Lignar, kierownik punktu opieki nad chorym PCK M. Szlachta, naczelnik wydziału przyznawania emerytur i rent z ZUS pani L. Kościółko, dołączyli się do życzeń pani Burmistrz:
Wielki zaszczyt i radość dla nas, że w dniu tak pięknym możemy się z panią spotkać. Serdecznie gratuluję w imieniu miasta Jasła tak wzniosłego jubileuszu i życzę żeby pani nadal towarzyszyło zdrowie, pogoda ducha i pokój serca, aby następne dni i lata były dla pani dobre i szczęśliwe. Udział w tej wyjątkowej uroczystości, tym większym był zaszczytem, iż pani Zofia jest jedyną stulatką w mieście Jaśle.

Pani Zofia Wróbel urodziła się 15 sierpnia 1909 r. w Neu-Oderberg, dzisiejsze Czechy. Po śmierci matki, ojciec wraz z dwuletnią Zosią i jej starszą siostrą przyjechał do Jasła, gdzie osiedlił się na stałe. Po trudach dziecięcych lat, w jasielskich stronach pani Zofia odnalazła spokój i radość życia. W 1943 r. poślubiła jaślanina, o którym mówi: „dobry człowiek”. Od tego momentu Jasło stało się jej drugą ojczyzną, pierwszym domem rodzinnym, którego dotychczas nie miała. Tutaj zbudowała swe szczęście, którym żyje każdego dnia w zdrowiu i spokoju sumienia.

Dla pani Zofii przybycie tak wielu gości było ogromnym zaskoczeniem, ale także niebywałą niespodzianką. Wzruszenie widoczne na jej twarzy było najpiękniejszą fotografią uroczystości. Po życzeniach, prezentach, listach gratulacyjnych znalazła się chwila na piękny tort z magiczną liczbą „100” oraz odśpiewanie „Dwustu lat”. Nie zabrakło również piosenki „Życzymy, życzymy”, która stała się okazją do zwierzeń drogiej Jubilatki. Zdaniem pani
Z. Wróbel receptą na długie i szczęśliwe życie jest życie z Panem Bogiem, w zgodzie z własnym sumieniem, bycie dobrym i uczciwym człowiekiem.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
jaxyzmłody Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
młody
Gość
młody

200 lat! 🙂

xyz
Gość
xyz

W Jaśle dożyć 100 lat,to naprawdę sztuka i sukces…Gratuluję Jubilatce, i prosimy o receptę….

ja
Gość
ja

najlepszego 🙂 i gratuluje :*

Close
X