Rozmaitości i ciekawostki

Setne urodziny pani Zofii Wróbel

„Sto lat to wielki dar od Boga i losu”- tymi słowami pani Burmistrz powitała panią Zofię Wróbel, bohaterkę ostatnich dni. 13 sierpnia 2009 r. razem z rodziną i przybyłymi gośćmi pani Zofia Wróbel świętowała swoje setne urodziny.

Obecni na uroczystości ks. proboszcz Zbigniew Irzyk, kierownik USC E. Stec, kierownik MOPS D. Lignar, kierownik punktu opieki nad chorym PCK M. Szlachta, naczelnik wydziału przyznawania emerytur i rent z ZUS pani L. Kościółko, dołączyli się do życzeń pani Burmistrz:
Wielki zaszczyt i radość dla nas, że w dniu tak pięknym możemy się z panią spotkać. Serdecznie gratuluję w imieniu miasta Jasła tak wzniosłego jubileuszu i życzę żeby pani nadal towarzyszyło zdrowie, pogoda ducha i pokój serca, aby następne dni i lata były dla pani dobre i szczęśliwe. Udział w tej wyjątkowej uroczystości, tym większym był zaszczytem, iż pani Zofia jest jedyną stulatką w mieście Jaśle.

Pani Zofia Wróbel urodziła się 15 sierpnia 1909 r. w Neu-Oderberg, dzisiejsze Czechy. Po śmierci matki, ojciec wraz z dwuletnią Zosią i jej starszą siostrą przyjechał do Jasła, gdzie osiedlił się na stałe. Po trudach dziecięcych lat, w jasielskich stronach pani Zofia odnalazła spokój i radość życia. W 1943 r. poślubiła jaślanina, o którym mówi: „dobry człowiek”. Od tego momentu Jasło stało się jej drugą ojczyzną, pierwszym domem rodzinnym, którego dotychczas nie miała. Tutaj zbudowała swe szczęście, którym żyje każdego dnia w zdrowiu i spokoju sumienia.

Dla pani Zofii przybycie tak wielu gości było ogromnym zaskoczeniem, ale także niebywałą niespodzianką. Wzruszenie widoczne na jej twarzy było najpiękniejszą fotografią uroczystości. Po życzeniach, prezentach, listach gratulacyjnych znalazła się chwila na piękny tort z magiczną liczbą „100” oraz odśpiewanie „Dwustu lat”. Nie zabrakło również piosenki „Życzymy, życzymy”, która stała się okazją do zwierzeń drogiej Jubilatki. Zdaniem pani
Z. Wróbel receptą na długie i szczęśliwe życie jest życie z Panem Bogiem, w zgodzie z własnym sumieniem, bycie dobrym i uczciwym człowiekiem.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
młody
młody
2024 lat temu

200 lat! 🙂

xyz
xyz
2024 lat temu

W Jaśle dożyć 100 lat,to naprawdę sztuka i sukces…Gratuluję Jubilatce, i prosimy o receptę….

ja
ja
2024 lat temu

najlepszego 🙂 i gratuluje :*

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x