Rozmaitości i ciekawostki

Sposoby na poprawę kondycji bez wielkiego wysiłku

To odwieczne pytanie: Jak szybko dojść do formy? Ćwiczenia brzmią świetnie, ale kiedy przychodzi do ich wykonywania, to już inna historia. W większości przypadków, jeśli jesteś osobą leniwą, to nie masz na to ochoty. I zawsze znajdzie się jakaś wymówka.

Jest za zimno, żeby biegać na zewnątrz, za gorąco, żeby biegać na zewnątrz, za wietrznie, żeby biegać na zewnątrz albo nie stać cię na karnet na siłownię.

Kiedy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem, twoja wytrzymałość nie jest najlepsza. Potrzeba trochę czasu, żeby to osiągnąć. Oto, jak możesz poprawić swoją kondycję, nie czując przy tym, że jest to coś trudnego.

TRZYMAJ SIĘ 10

Staraj się codziennie robić po 10 pompek i 10 przysiadów, nawet jeśli nie są one wykonywane kolejno. Ponieważ cokolwiek jest lepsze niż nic, a po pewnym czasie, kiedy poczujesz, że zestawy 10 ćwiczeń są zbyt łatwe, możesz je zwiększać w swoim własnym tempie.

WSTAWAJ PRZYNAJMNIEJ CO GODZINĘ

Wszyscy czytaliśmy raporty o tym, że siedzenie przez cały dzień jest szkodliwe, że jesteśmy pochyleni nad klawiaturą i nie wychodzimy nawet na lunch, bo jesteśmy zbyt zajęci. Podejmij świadomy wysiłek, aby wstać przynajmniej raz na godzinę – pójść do toalety, zrobić herbatę lub po prostu przywitać się z kolegą.

SPACERUJ PRZEZ CO NAJMNIEJ 20 MINUT DZIENNIE

Niezależnie od tego, czy jest ponury środek zimy, czy nie, nie ma żadnych wymówek. Nawet 20 minut dziennie poprawi twoje zdrowie. Łatwo jest to wkomponować w swój codzienny plan dnia i nie będziesz miał problemów z oddychaniem. Spacerując przez miesiąc przez 20 minut dziennie przekonasz się, jak wielką różnicę robi to dla zdrowia i samopoczucia.

WYŁĄCZ SIĘ

Nie chodzi tylko o ćwiczenia – nasze codzienne życie ma realny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Odpowiednia ilość snu jest kluczowa dla zachowania dobrej kondycji, a 4628482 urządzeń, które posiadasz i które rozpraszają Cię na co dzień, nie pomaga. Wyłączaj więc wszystkie urządzenia, co najmniej godzinę przed pójściem spać. Tematy dotyczące diet i zdrowia na meridiasprzedam.plom.pl

BIEGNIJ TYLKO PRZEZ JEDNĄ PIOSENKĘ

Zamiast być zbyt ambitnym, a potem czuć się okropnie, kiedy nie wszystko się uda, powiedz sobie, że chcesz pobiec tylko przez jedną piosenkę. Niech będzie ona Twoją ulubioną, a nawet nie zauważysz, kiedy miną 3,5 minuty.

ĆWICZ PODCZAS REKLAM

Leniwi ludzie lubią oglądać telewizję. Dlaczego więc nie połączyć tego z ćwiczeniami i tak zaplanować swoje mini treningi, żeby trwały tyle, ile reklamy. Oczywiście, o ile nie oglądasz Netflixa, gdzie nie ma reklam.

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x