r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Św. Alicja, czyli poznaj swego świętego

Święty Michał Archanioł będzie patronem Powiatu i radnych powiatowych. Na pewno będzie on patronem i aniołem stróżem przewodniczącej powiatu Alicji Zając.

Moim na pewno chciałabym żeby był, w każdych moich działaniach. Niestety nie ma świętej Alicji, przynajmniej ja o takiej nie wiem. Mam na drugie Maria, dlatego wybrałam Michała Archanioła za swojego patrona w swoich działaniach – mówiła Alicja Zając.

Zaintrygowani faktem, że pani Alicja Zając nie zna swojej świętej, postanowiliśmy sprawdzić czy faktycznie nie ma w żywotach świętych św. Alicji.

Z pomocą w ustaleniu personaliów św. Alicji przyszło nam wydawnictwo „Pasterz”, które specjalizuje się w tworzeniu chrześcijańskich multimediów. Tam też znaleźliśmy potrzebne informacje.

Kim była patronka przewodniczącej powiatu Alicji Zając?

Święta Alicja była dominikanką. Należała do zakonu pokutniczego, czyli do grupy sióstr, które postanowiły przez całe życie się umartwiać. Niewiele jadły, krótko spały, biczowały własne ciało, leżały krzyżem, bardzo długo w nocy się modliły i pokutowały na wiele innych sposobów. Pokutujące siostry nie zamykały się w murach klasztoru, chodziły do chorych na trąd i usługiwały cierpiącym. Wszystko po to, by być blisko Pana Jezusa, uczestniczyć w Jego dziele zbawiania świata, błagać Boga o litość nad grzesznikami. Alicja bardzo gorliwie pracowała i odprawiała pokutę. Jej wielkie oddanie dostrzegła św. Katarzyna Sieneńska i wybrała ją na przełożoną sióstr pokutujących. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

21
Dodaj komentarz

avatar
21 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
nommuanonim 2 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hmmm?
Gość
hmmm?

No to Ala walnęła gafę :D:D:D

ss
Gość
ss

Ronin dawaj dawaj wielki szacun!

pomocnik ortografa
Gość
pomocnik ortografa

Ronin ok.,ale osiągniesz 100 % wiarygodność gdy będziesz pisał bez rażących błędów ortograficznych.Wiem,że inne błędy są groźniejsze

DyzioStarNews
Gość
DyzioStarNews

Tytuł: Potwór Dyzio i Kraina Zabawy
Autor: Pałasz Elżbieta
Wydawnictwo: bajka
Rok wydania: 2009
Kategoria: Literatura piękna. Literatura dziecięca
Seria: LUBIĘ BAJKI
Języki: polski
ISBN 978-83-618-2402-2
Ilość stron: 56
Format: 23.5×23.0cm
Oprawa: Twarda
Poznajcie potwora Dyzia. Jest zupełnie inny niż wy, a przecież taki sam… Jest bardzo nieśmiałym potworkiem. I pewnie zostałby taki, gdyby nie "planowe działanie" Prunelli, Kornelii i Zezolindy oraz przyjaźń z Felkiem, chłopcem ze świata ludziów, który pewnego razu zaprowadził Dyzia do przedziwnej Krainy Zabawy…

Dla dzieci powyżej 4 lat i przed wyborami w Jaśle ;-)))))

Anonimowo
Gość
Anonimowo

CZy jest święta Alicja

anonim 2
Gość
anonim 2

dziękuję za te informacje:). Potrzebne mi były do zadania domowego

Anonimowo
Gość
Anonimowo

super to było na zadanie domowe

u
Gość
u

łał

mm
Gość
mm

mm

Ronin
Gość
Ronin

ss – jak sie mozna dać takiej namistce pantofelka zyje tylko odruchami ten POMEN. Człowiek nie mający własnego zdania a podpisujący sie pod kims kto nie ma pojęcia o tym co mówi dzieki taki nieinteligętnym mamy taką władze jaka mamy.

ss
Gość
ss

Ronin, Ronin nie daj sie ……..:yes::yes::yes:

Ronin
Gość
Ronin

POMEN – za dużo słówek ze słownika bracie – nie bardzo wiesz czym jest egzystecja a czym byt a co karma. Ja problemów ze swoim bytem niemam i niek mnie nie bił – a że obstajesz za jakimś psełdo uwielbieniem to wydaje mi sie że ty masz jakiśproblem urzeczywistnienia swojej osoby w rzeczywistm świeci który jest już w XXI wieku a nie głemboku utkwionym we wczesnym śreniowieczu że wszystko pod sztandarem krzyża, krzyżowców było prawe i sprawedliwe – otóż spójż na rece i na czyny i wystaw swoj dziób poza jasło to dowiesz sie jakim pośmiewiskiem jesteśmy: władza buduje kapliczki… Czytaj więcej »

jasiu
Gość
jasiu

Pani Alicjo.Tylu jest tych świętych,a tylu jeszcze szykują,że dawno się w tym pogubiłem

michaś
Gość
michaś

Co liczymy na dalsze poparcie ambonne?

Agent Delegat
Gość
Agent Delegat

Czy ktoś może mi wytłumaczyć, czemu Alicja mająca na drugie imię Maria wybiera za patrona Michała Archanioła? Bo jeżeli chodzi o Zwiastowanie, to niestety, ale archanioł miał Gabriel na imię.

Wiedza
Gość
Wiedza

Zawsze należy sprawdzać co władza mówi,
patrzeć na ręce co władza robi!
Gratulacje dla portalu za działalność w rozwoju wiedzy religinej u praktykujących.

Ronin
Gość
Ronin

ZACYTUJĘ piosenke BIC CYC – To Durna piosenka 😀 : Ala ma kota, milicja ma pale Ale ma pale, milicja ma kota Kot ma pale, milicja ma Ale Ale Ala tapla sie w kale QQRYQ, Antena Krzyku Wiecej prawdy, malo kitu Pozdrowienia od podziemia Do widzenia, swiat sie zmienia mysle że to wszystko tłumaczy, interpretacja we własnym zakresie :D. Ale ta pani Ala to nawiedzona jest czy wy qr …a nie dacie sobie siana kosciół – wiara niech będzie wiarą a nie PR wyborczym – wkoncu jedno z dziesięciu przykazań mówi – NIE BEDZIESZ UŻYWAŁ IMIENIA PANA BOGA NA DAREMNO… Czytaj więcej »

ss
Gość
ss

Brawo "RONIN" więcej takich roninów super artykuł

POMEN
Gość
POMEN

Ronin – ty masz problem egzystenci- personalnej i urojone widzenie wiem nawet dlaczego poprostu bito cie w dziecinstwie po głowie bo d….. miałeś zajete do s ….
szkoda mi cie powiem tak takich jak ty powinni izolować

ciech
Gość
ciech

No proszę, a taka katoliczka To już nawet ateista z zwykłej ciekawości zainteresuje się skąd się wzięło jego imię. Pani Alicja z d. Sołtys jak widać takich potrzeb nie miała.

no
Gość
no

łał

Close
X