Rozmaitości i ciekawostki

Traders insurance – co to takiego?

Polski rynek ubezpieczeń dla przedsiębiorców jest rozbudowany, jednak trudno na nim znaleźć ciekawą ofertę polisy dla firm, chcących ubezpieczyć samochody służbowe. Problem ze znalezieniem odpowiedniego ubezpieczenia mają również przedsiębiorcy, którzy zajmują się sprzedażą samochodów, ich naprawą bądź usługami transportowymi. Zwykłe OC nie zaspokaja ich potrzeb, a autocasco często jest zbyt drogie. Jakie ubezpieczenie będzie odpowiednie dla firm, których funkcjonowanie wiąże się z autami?

Traders insurance – co to takiego?
Traders insurance – co to takiego?

Ubezpieczenie kupione poza Polską

Przedsiębiorcy zajmujący się transportem, sprzedażą aut nowych i używanych lub prowadzący serwisy samochodowe mogą sięgnąć po ubezpieczenie traders insurance. Oferuje je brytyjski ubezpieczyciel, który specjalizuje się w polisach dla firm, których działalność jest nierozerwalnie związana z samochodami. Traders insurance jest produktem dedykowanym specjalnie dla nich, dzięki czemu odpowiada na wszelkie potrzeby tej grupy.

Choć traders insurance jest sprzedawane w Wielkiej Brytanii, mogą z niego korzystać również przedsiębiorcy działający na terenie Polski. Polisa obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej, co jest dodatkowym atutem dla firm, które zajmują się transportem międzynarodowym. Zakres ochrony ubezpieczenia obejmuje szkody powstałe w wyniku kolizji drogowej, uszkodzenia auta w serwisie, na parkingu lub w innym miejscu, spłonięcia pojazdu i powstania awarii związanych ze zużyciem się części eksploatacyjnych samochodu. Ponadto polisa chroni przed kradzieżą auta i gwarantuje wypłatę odszkodowania, gdy samochód firmowy zniknie z parkingu pod nieobecność kierowcy. Odszkodowanie zostanie wypłacone nawet wtedy, gdy auto było pozostawione na parkingu niestrzeżonym.

Wypłata odszkodowania bez żmudnych formalności

W przeciwieństwie do ubezpieczeń sprzedawanych na polskim rynku, traders insurance z Wielkiej Brytanii pozwala uzyskać odszkodowanie w krótkim czasie od momentu zgłoszenia szkody. Odszkodowanie jest wypłacane bez konieczności przedstawiania wielu dokumentów, co sprawia, że przedsiębiorca szybko otrzymuje potrzebną gotówkę – jest to ważne zwłaszcza dla niewielkich przedsiębiorstw, które nie posiadają sporych oszczędności. Ubezpieczalnia wymaga jedynie zgłoszenia szkody, opisania, w jaki sposób powstała i określenia, jakie są koszty jej usunięcia. Kwota, jaką wypłaca ubezpieczalnia, jest zależna od kosztów usunięcia awarii oraz od wysokości sumy ubezpieczenia.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x