Czarni zwyciężyli w ostatnim meczu w IV lidze (foto)

Siedem bramek padło w ostatnim spotkaniu rozegranym w IV lidze przez drużynę trenera Roberta Hapa, która w dzisiejsze przedpołudnie weszła w szranki ze spadkowiczem drużyną Sokoła Nisko.

Czarni zwyciężyli w ostatnim meczu w IV lidze (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W dwunastej minucie niedzielnego spotkania, jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść gospodarze z Jasła. Świetne dośrodkowanie w pole karne otrzymał Złotek, który minimalnie przebił piłkę obok bramki przyjezdnych.

Dwie minuty po tej akcji sytuacja się obróciła. Piłkę z około dwudziestu metrów posłał do bramki  Jabłoński i pewnym lobem wbił piłkę do bramki Sławomira Kwieka. Na wyrównanie stanu gry nie trzeba było długo czekać. W 34. minucie w polu karnym gości upadł jeden z zawodników gospodarzy. Sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie na bramkę zamienił najskuteczniejszy bramkarz IV ligi Sławomir Kwiek. Dwie minuty później bramkę na prowadzenie dla jasielskiego zespołu zdobył Norbert Myśliwiec.

Pierwsza odsłona spotkania przy Śniadeckich zakończyła się prowadzeniem podopiecznych trenera Roberta Hapa 2:1.

W przerwie spotkania burmistrz Czernecki, Kazimierz Greń z podkarpackiego ZPN oraz działacze klubu wręczyli puchary dla zasłużonych osób. Zespół Czarnych Jasło otrzymał również puchar z okazji awansu do III ligi. W dniu dzisiejszym swoją karierę piłkarską zakończył były zawodnik jasielskiego zespołu Paweł Kasprzyk.

Siedem minut po rozpoczęciu drugiej odsłony bramkę na 3:1 dla jasielskiego zespołu zdobył Tomasz Dziobek, który pewnym strzałem pokonał goalkeepera gości. Dwie minuty później pewnym strzałem w dolną część bramki Kielarskiego pokonał ponownie Dziobek. W 58. minucie piłkę dogrywał Dziobek, a jego dogranie pewnie wykorzystał Waldemar Złotek (5:1). Ostatnią bramkę w IV lidze dla jasielskiego zespołu zdobył Grzegorz Munia, który wbił piłkę od słupka do bramki Kielarskiego z Niska.

W ramach 30. serii spotkań IV ligi podkarpackiej rozegrane zostały również inne spotkania, w których padły następujące wyniki: Żurawianka Żurawica – Orzeł Przeworsk 3:3, Pogoń Leżajsk – Piast Tuczempy 0:1, JKS Jarosław – Kantor Turbia 3:1, Rzemieślnik Pilzno – Resovia II Rzeszów 2:2, Czuwaj Przemyśl – Igloopol Dębica 0:7, Crasnovia Krasne – Stal Nowa Dęba 1:1, Cosmos Nowotaniec – Wisłoka Dębica 3:2.

Drużyna prowadzona przez trenera Roberta Hapa awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej z pierwszego miejsca w ligowej tabeli. Beniaminkiem III ligi będzie również zespół Orła Przeworsk, który na po ostatnim spotkaniu ligowym ma trzy „oczka” mniej na swoim koncie od ekipy z Jasła.

Robert Hap (kliknij, aby powiększyć)

Robert Hap (Czarni Jasło): „Po dzisiejszym spotkaniu z Sokołem Nisko jest wielka radość, co zresztą było widać po meczu. Do tego awansu przyczyniliśmy się wszyscy. Zaczynając od zawodników, ponieważ to oni wywalczyli ten awans, poprzez sztab trenerski, zarząd klubu Czarni Jasło 1910 oraz naszych jasielskich kibiców, którzy wspierają nas podczas każdego z naszych meczów. Z informacji, które ja posiadam na obecną chwilę wynika, że w najbliższym czasie mają odbyć się spotkania z udziałem włodarzy miasta Jasła oraz zarządu naszego klubu, które na pewno przybliżą nam obecną sytuację w klubie. W obecnej chwili mogę zapewnić, że zagramy w najbliższym sezonie 2012/2013 na boiskach trzeciej ligi. Bardzo serdecznie z tego miejsca dziękuję wszystkim.”

Zobacz obszerną fotorelację!

Redakcja Portalu Jaslonet.pl składa gratulacje zarządowi, zawodnikom oraz trenerom z okazji upragnionego awansu do III ligi lubelsko – podkarpackiej.