r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Uwaga Kandydaci na Podkarpackich Winiarzy!

Uprzejmie informuję, że Związek Gmin Dorzecza Wisłoki realizuje w bieżącym roku projekt „Na winiarskich ścieżkach Podkarpacia”. Jest to trzeci etap tego programu i jednocześnie kontynuacja prowadzonego w latach 2004-2006 programu „Podkarpacie winnice”, którego efektem było powstanie na Podkarpaciu szeregu winnic i uzyskanie z nich pierwszych win gronowych.

fot. ziemiajasielska.pl

Nadrzędnym celem projektu jest wspomożenie małych gospodarstw rolnych poprzez zapewnienie im alternatywnych źródeł dochodu zwianych z produkcją i sprzedażą win gronowych oraz agroturystyką, a także promocja rolnictwa i obszarów wiejskich Podkarpacia.

Informujemy wszystkich zainteresowanych, że pierwsze szkolenie dla początkujących w naszym programie „Na winiarskich ścieżkach Podkarpacia” odbędzie się 05 lipca 2009r. od godz. 11:00 w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Program szkolenia: uprawa winorośli, przetwórstwo winogron, produkcja wina wraz z elementami ekonomiki prowadzenia gospodarstwa winiarskiego o profilu enoturystycznym oraz prawo winiarskie.

Koszt szkolenia obejmuje jedynie koszt wynajęcia autokaru, którym przemieszczać się będą uczestnicy podczas zwiedzania winnic na Podkarpaciu.

Adresy oraz telefony, pod które można się zgłaszać:

Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia:
tel. 017 85 20 747 poczta@winiarzepodkarpacia.pl
Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle
Magdalena Norberciak – 013 44 370 20 biuro@wisloka.pl

Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki
Stanisław Pankiewicz

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x