Rozmaitości i ciekawostki

Wynajem dźwigu jako alternatywa dla zakupu

Wynajem dźwigu jako alternatywa dla zakupu. Dlaczego coraz więcej firm w obecnych czasach wybiera właśnie to rozwiązanie?

Niezależnie od branży, prowadzenie działalności gospodarczej to sztuka codziennego podejmowania decyzji, zarówno tych o strategicznym charakterze, jak i takich, które dotyczą stricte działań operacyjnych. Tak czy inaczej, każda z nich ma istotny wpływ na dalszy rozwój organizacji. Jednym z wyzwań, z jakimi mierzą się właściciele firm budowlanych, jest wybór między zakupem bądź wynajmem dźwigu. Dlaczego ten drugi wariant staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularnym rozwiązaniem?

Wynajem dźwigu Gostyń, czyli działanie opłacalne finansowo

Jedną z najistotniejszych zalet, na które zwracają uwagę przedsiębiorcy podczas podejmowania decyzji: wynajem dźwigu czy jego zakup, jest kryterium opłacalności. To oczywiste, ponieważ głównym motywem działalności każdej firmy pozostaje osiąganie zysków finansowych. W takiej sytuacji usługa najmu dźwigu, która kosztuje zazwyczaj nie więcej niż 500 złotych za jedną roboczogodzinę, jest rozwiązaniem bardzo atrakcyjnym w porównaniu z zakupem nowego urządzenia.

Oczywiście, przed podjęciem decyzji tak ważnej dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa należy rzetelnie przekalkulować, jakie są potrzeby firmy w tym zakresie. Wynajem dźwigu sprawdzi się przede wszystkim wówczas, gdy urządzenie to nie będzie zbyt często wykorzystywane podczas codziennej działalności operacyjnej. Z kolei w przypadku, gdy prace z użyciem dźwigu będą realizowane w szerokim zakresie, lepszym pomysłem jest zdecydowanie się np. na wariant mieszany, tj. zakup jednego dźwigu oraz okazjonalny wynajem drugiego urządzenia podczas największego natężenia prac.

Wynajem dźwigu, czyli rozwiązanie, które nie jest czasochłonne

Powinieneś pamiętać o jeszcze jednej istotnej zalecie, która sprawia, że wynajem podnośnika stał się tak bardzo rozpowszechnioną metodą działania m.in. wśród firm odpowiedzialnych za wykonywanie prac remontowo-budowlanych. Mianowicie, wynajem dźwigu w ramach oferty zewnętrznego, profesjonalnego przedsiębiorstwa to usługa, którą można zrealizować w ciągu kilku godzin. Podczas gdy zakup odpowiedniego urządzenia może trwać nawet wiele tygodni (nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ podnośnik może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie), to w celu wynajmu wystarczy skontaktować się telefonicznie bądź mailowo z firmą wynajmującą. Po omówieniu szczegółów dotyczących między innymi takich aspektów, jak lokalizacja placu budowy czy okres wynajmu, urządzenie jest dostarczane na miejsce zazwyczaj w czasie nie dłuższym niż kilka dni.

Artykuł zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x