Rozmaitości i ciekawostki

Zalety ogrzewania na podczerwień

Jednym z najnowocześniejszych typów ogrzewania jest to na podczerwień. Co je charakteryzuje i dlaczego jest znacznie lepsze od innych form?

Zalety ogrzewania na podczerwień

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie na podczerwień?

Podstawową zaletą tego rodzaju ogrzewania jest fakt, że rozprzestrzenia ciepło bardzo równomiernie. W przeciwieństwie do klasycznych kaloryferów, w przypadku których faktyczny wzrost temperatury odczuwamy dopiero przy samym urządzeniu – tutaj ciepło jest w całym pokoju. Znaczącą różnicą jest także to, że ogrzewanie na podczerwień nie prowadzi do nadmiernego wysuszenia powietrza, co ma miejsce w przypadku tradycyjnych form. Także ogrzewanie elektryczne rozchodzące się za pomocą kaloryferów prowadzi do niechcianego efektu przesuszenia.

Ujemna jonizacja powietrza

Stosowanie tej formy ogrzewania pozwala na ujemne najonizowanie powietrza, co wpływa pozytywnie na samopoczucie. Również alergicy odczuwają wiele pozytywnych efektów tej formy ogrzewania: dzięki niej znacznie lepiej się czują, gdyż brak nadmiernej cyrkulacji powietrza prowadzi do osiadania kurzu i łatwej i szybkiej możliwości pozbycia się go.

Nie bez znaczenia pozostaje również wygląd całości. Brak kaloryferów to zarówno duża oszczędność przestrzeni, jak i bezpieczeństwo i świetny wygląd pomieszczeń. Fakt, że w pomieszczeniach nie ma kaloryferów, a pomimo tego jest ciepło jest ogromnym plusem tego rozwiązania. Panele na podczerwień, możemy również wykorzystać do ozdoby pomieszczeń. Na panelu można nanieść dowolną grafikę, przez co panel na podczerwień staje sie nieodzownym elementem wystroju wnętrza.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x