r e k l a m a
Sport

Burmistrz Miasta Jasła nagrodziła jasielskich sportowców

Karate, judo, piłka nożna, siatkówka, narciarstwo , pływanie, strzelectwo laserowe – to dyscypliny sportu, w których jasielscy sportowcy w 2009 roku odnieśli największe sukcesy. Wspaniałe wyniki w dziedzinie kultury fizycznej i sportu, krajowe i międzynarodowe osiągnięcia, poprzedzone wytrwałą pracą sportowców i ich trenerów, nagrodziła w ubiegły czwartek (24 bm.) Burmistrz Miasta Jasła Maria Kurowska.

Cieszę się, że osiągnęliście znakomite wyniki w tak szerokim zakresie. To również dzięki waszym sukcesom, otrzymaliśmy w tym roku tytuł Sportowa Gmina. Znajdujemy się w gronie ok. 20 gmin w Polsce, które uzyskały ten tytuł. Jest to szczególnie dla mnie ważne, bo jak wiadomo sport rozwija i hartuje nie tylko ciało, ale również ducha, to jest też jedną z najbardziej pożytecznych form organizacji czasu wolnego. Jako Burmistrz miasta staram się wspierać Państwa działania na rzecz sportu, a moja radość jest tym większa, gdy efekty tej pracy są postrzegane pozytywnie zarówno w naszym mieście, kraju oraz na międzynarodowym forum. – powiedziała Burmistrz Jasła Maria Kurowska, po czym wręczyła nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wyróżnionym sportowcom, trenerom oraz działaczom sportowym.

Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta Jasła w sprawie przyznania nagród w dziedzinie kultury fizycznej i sportu za osiągnięcia w 2009 r. zostali nagrodzeni:

Sportowcy

Diana Pięta (Klub Sportowy SPEED Jasło). Zdobyte sukcesy w dziedzinie pływania: Złoty i Srebrny medal na Międzynarodowych Mistrzostwach dzieci w pływaniu w Berlinie, Srebrny medal na  Międzywojewódzkich Mistrzostwach dzieci w Krakowie.

Alan Ciborowski (Klub Sportowy SPEED Jasło). Zdobyte sukcesy w dziedzinie pływania: Złoty, 3 srebrne i brązowy medal na Międzynarodowych Mistrzostwach dzieci w pływaniu w Berlinie.

Joanna Pięta (Klub Sportowy SPEED Jasło). Zdobyte sukcesy w dziedzinie pływania:  Brązowy medal na Międzynarodowych Mistrzostwach dzieci w pływaniu w Berlinie, brązowy medal w Mistrzostwach Okręgu w Tarnobrzegu.

Rafał Szumiec  (Sportowe Stowarzyszenie Inwalidów START Poznań). Zdobyte sukcesy w narciarstwie zjazdowym niepełnosprawnych (mono-ski): I m-ce w slalomie gigancie i II m-ce w slalomie w VI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim niepełnosprawnych w Szczyrku, IV m-ce w slalomie i VI m-ce w slalomie gigancie w międzynarodowych Mistrzostwach Czech w Rokietnicy, IX m-ce w slalomie gigancie i XII m-ce w slalomie w paraolimpijskich zimowych światowych zawodach 2009 w Szwecji, zdobycie kwalifikacji do igrzysk paraolimpijskich Vancouver 2010.

Aleksandra Zając (Jasielski Klub Kyokushin Karate). Zdobyte sukcesy w karate: Konkurencja kata seniorek: IV m-ce w Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii, II m-ce w Ogólnopolskim turnieju karate w Tarnowie, III m-ce w Mistrzostwach Polski Południowej w Łańcucie, II m-ce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Jaśle.

Justyna Zborowska (Jasielski Klub Kyokushin Karate). Zdobyte sukcesy w karate: Konkurencja kata juniorek: II m-ce w Mistrzostwach Polski Południowej w Łańcucie, I m-ce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Jaśle, II m-ce w Ogólnopolskim turnieju karate w Tarnowie. Kategoria Kumite: III m-ce w Mistrzostwach Polski Południowej w Łańcucie.

Paulina Wałęga (Jasielski Klub Kyokushin Karate). Zdobyte sukcesy w karate: Kategoria Kumite: III m-ce Puchar Polski w Krośnie, I m-ce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Jaśle, II m-ce w Ogólnopolskim turnieju karate w Tarnowie, II m-ce w Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier w Baja.

Angelika Jarecka (Jasielski Klub Kyokushin Karate). Zdobyte sukcesy w karate: Kategoria Kata: I m-ce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Jaśle, III m-ce w Ogólnopolskim turnieju karate w Tarnowie, I m-ce w Ogólnopolskim Turnieju w Przeworsku, I m-ce w Ogólnopolskim Turnieju w Przeworsku.

Ireneusz Brożyna (JKS „Czarni” Jasło). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Kategoria: Trampkarz młodszy I m-ce w Międzynarodowym Turnieju w Akropoli we Włoszech, I m-ce w ogólnopolskim turnieju Umbro Cup w Pustyni, I m-ce w podkarpackiej lidze młodzików starszych, Reprezentant kadry PZPN Rzeszów w roczniku 1997.

Arkadiusz Górka (JKS „Czarni” Jasło). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Kategoria: Trampkarz młodszy    I m-ce w Międzynarodowym Turnieju w Akropoli we Włoszech, I m-ce w ogólnopolskim turnieju Umbro Cup w Pustyni, I m-ce w podkarpackiej lidze młodzików starszych, Reprezentant kadry PZPN Rzeszów w roczniku 1997.

Jakub Podgórski (JKS „Czarni” Jasło). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii młodzik starszy, I m-ce w halowym turnieju OZPN Krosno, III m-ce w podkarpackiej lidze młodzików starszych.

Bogumił Czyżowicz (JKS „Czarni” Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii młodzik starszy, I m-ce w halowym turnieju OZPN Krosno, III m-ce w podkarpackiej lidze młodzików starszych.

Dariusz Brągiel (JKS „Czarni” Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii wiekowiej junior młodszy, II m-ce w Międzynarodowym Halowym Turnieju piłki nożnej Winter Cup 2009 w Jaśle, II m-ce w podkarpackiej lidze juniorów młodszych, V m-ce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski.

Mateusz Skała (JKS „Czarni” Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii wiekowej junior młodszy, II m-ce w Międzynarodowym Halowym Turnieju piłki nożnej Winter Cup 2009 w Jaśle, II m-ce w podkarpackiej lidze juniorów młodszych, V m-ce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski.

Karol Madejczyk (JKS „Czarni” Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii wiekowej junior młodszy B, I m-ce w halowym turnieju OZPN Krosno, I m-ce w Międzynarodowym Turnieju Jasło 2009.

Łukasz Urban (JKS „Czarni” Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii wiekowej trampkarz starszy, I m-ce w halowym turnieju OZPN Krosno, I m-ce w Międzynarodowym Turnieju Jasło 2009.

Kamil Garbacik (UKS „MOSiR” Jasło). Zdobyte sukcesy w judo: VII m-ce w Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych w Kielcach, brązowy medal w Światowym Rankingowym Turnieju Judo USA Providence.

Agnieszka Jamróg (UKS „MOSiR” Jasło). Zdobyte sukcesy w judo:  VII m-ce w Mistrzostwach Polski Juniorek w Opolu, srebrny i brązowy medal w Światowym Rankingowym Turnieju Judo USA Providence.

Sara Kowalczyk (UKS „MOSiR” Jasło). Zdobyte sukcesy w judo:  Złoty medal w Światowym Rankingowym Turnieju Judo USA Providence oraz udział w Mistrzostwach Polski Juniorek w Opolu.

Barbara Śliwa (UKS „MOSiR” Jasło). Zdobyte sukcesy w judo:  I, II i III m-ce w Grand Prix o puchar białej gwiazdy w Krakowie, V m-ce w Międzynarodowym Turnieju Judo w Austrii w Wiedniu, Srebrny medal w Światowym Rankingowym Turnieju Judo USA Providence.

Krystyna Myśliwiec (Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”). Zdobyte sukcesy w strzelectwie laserowym: I m-ce w konkurencji karabin, II m-ce w konkurencji pistolet i II m-ce w dwuboju w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Strzelectwie osób niewidomych i słabo widzących w Iławie.
Rafał Cabaj (MKS „MOSiR” Jasło). Zdobyte sukcesy w siatkówce: I m-ce w Trzeciej Lidze Siatkówki Męskiej.

Arkadiusz Janik (MKS „MOSiR” Jasło). Zdobyte sukcesy w siatkówce: I m-ce w Trzeciej Lidze Siatkówki Męskiej.

Patryk Łaba (MKS „MOSiR” Jasło). Zdobyte sukcesy w siatkówce: I m-ce w Trzeciej Lidze Siatkówki Męskiej.

Trenerzy, instruktorzy, działacze sportowi

Damian Ciborowski (Klub Sportowy SPEED Jasło) – Pływanie –  Trener
 Robert Podkulski (JKS „Czarni” Jasło) – Piłka Nożna  –  Instruktor
Robert Hap (JKS „Czarni” Jasło) – Piłka Nożna –  Trener II klasy
Tadeusz Krygowski (Jasielski Klub Kyokushin Karate) –  Karate –  Instruktor I Klasy
Michał Czarnecki (UKS „MOSiR” Jasło ) – Judo- instruktor o specjalności I Dan
Przemysław Czarnecki (UKS „MOSiR” Jasło ) – Instruktor sportu o specjalności Judo
Marcin Ciosek (MKS „MOSiR” Jasło) – Instruktor siatkówki
Marek Bajorek (UKS „MOSiR” Jasło ) – Działacz sportowy, Członek Zarządu UKS „MOSiR” Jasło
Jerzy Łaba (MKS „MOSiR” Jasło ) – Działacz sportowy Członek Zarządu MKS „MOSiR” Jasło

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
do ciekawskiegociekawskiweOLKA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Wyróżnionych od cholery,a sportu w Jaśle nie ma.Laureaci to lista ludzi zakwalifikowanych do opuszczenia miasta i robienia kariery sportowej poza jego obszarem.Gratulacje-hodowla talentów dla innych!:no:

OLKA
Gość
OLKA

Konrad

Poza Jasłem to oni kariery by nie zrobili jeśli to jest kariera co robią w Jaśle. Z wyjatkami bo kilka osób z trenerów robi niezłą robotę

e
Gość
e

:upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset:

w
Gość
w

:upset:

ciekawski
Gość
ciekawski

oświecić mnie proszę — czym ten pan, na ostatnim zdjęciu w jasnej marynarze po lewej stronie, z szeroko rozwalonymi nogami na bok ( chyba łapie równowagę )zasłużył sobie na wyróżnienie ???????

do ciekawskiego
Gość
do ciekawskiego

Tego PANA to możesz w …. pocałować. Masz odwagę buraku, spotkaj się z nim, a okaże jaki jesteś anonimowy cwaniak znad klawiatury.

Close
X