Ciężko wywalczone trzy punkty z Wisłokiem Sieniawa

Ciężko wywalczone trzy punkty z Wisłokiem Sieniawa (fot. Marek Dybaś, nowiny24.pl)

Drużyna seniorów jasielskiego klubu wygrała niedzielny mecz z Wisłokiem Sieniawa 2:0. Goście pomimo tego, że od piętnastej minuty meczu grali w osłabieniu postawili Czarnym bardzo wysoko poprzeczkę. Bezpośrednią czerwoną kartką został ukarany zawodnik gości po tym jak faulował wychodzącego na czystą pozycję napastnika gospodarzy Dominika Wilka. Czarni długo męczyli się z bardzo dobrze grającą drużyną gości. Mecz toczył się w bardzo wolnym tempie, brakowało przyspieszenia i dokładności w szeregach gospodarzy. Do przerwy wynik 0:0.

W drugiej odsłonie praktycznie nic się nie zmieniło, grę prowadzili Czarni, a goście groźnie kontrowali. Po jednej z takich sytuacji dla drużyny z Sieniawy bardzo dobrze zachował się Wiktor Cyran broniąc w sytuacji sam na sam. Czarni również mieli swoje okazje, ale piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Dopiero w 74′ minucie meczu, po akcji Bartłomieja Rodaka sędzia zawodów podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Paweł Setlak i gospodarze wreszcie wyszli na prowadzenie. W dalszej części meczu swoją okazję zmarnował Michał Borowiec, ale jego strzał głową minął minimalnie światło bramki. W końcowych minutach meczu znowu z dobrej strony pokazał się Bartłomiej Rodak, który po indywidualnej akcji podał precyzyjnie do Dominika Wilka, a ten tylko dopełnił formalności strzelając obok bezradnego bramkarza gości.

JKS Czarni 1910 Jasło – Wisłok Sieniawa 2:0 (0:0)
1:0 Setlak 74′ (karny)
2:0 Wilk 88′

Czarni: Cyran – Szydło, Dziobek, Myśliwiec, Dziedzic – Borowiec, Setlak(89′ Pałucki), Szopa(46′ Szarek), Rodak, Frączek(69′ Sury) – Wilk