r e k l a m a
Sport

„Czarna jaskółka” dla trampkarzy z Jasła

Trampkarze Czarnych Jasło rocznik 96 wygrali turniej o „Czarną Jaskółkę”, który odbywał się w minioną sobotę w Tarnowie.  Za najlepszego piłkarza turnieju uznano grającego w barwach Czarnych – Kamila Wietechę.

Turniej był sprawdzianem dla młodych zawodników Czarnych po pechowych zawodach w Warszawie (czytaj więcej: „Czarni pechowcem Halowych Mistrzostw Warszawy„). Presja mogła być tym większa, że nasi zawodnicy jechali do Tarnowa jako obrońcy tytułu.

Jaślanie pojechali w składzie: Mocek, Pankiewicz, Czech, Śliż, Pham Wan, Jamuła, Górka, Szopa, Wal, Brożyna, Wietecha, Kowalski.

W pierwszym meczu widać było determinację i chęć walki jaślan, którzy gładko pokonali JKS Jarosław aż 6:0. Bramki strzelali kolejno: Szopa – 2,  Jamuła, Wietecha, Kowalski, Czech.

Drugi mecz z Dunajec Nowy Sącz  też nie należał do najtrudniejszych. Czarni za sprawą , dwukrotnie Brożyny, Górki i Szopy, zdobyli cztery bramki nie tracąc ani jednej.

Trzeci mecz z Wisłoką Dębica, był prawdziwym sprawdzianem dla naszych młodych piłkarzy. Ostra gra Czarnych sprawiła, że boisko musiało opuścić dwóch podstawowych zawodników. Mimo przewagi dębiczanie nie umieli wykorzystać okazji, które zemściły się w końcówce. Po pięknym strzale w okienko bramki Wisły Kamila Wietechy, jaślan od finału dzielił tylko jeden mecz.

W kolejnym meczu jaślanie zmierzyli się z Iglopolem Dębica, który okazał się wymagającym przeciwnikiem. Nie na tyle jednak, aby skutecznie pokonać defensywę jaślan. Z kolei nasi piłkarze skuteczniej grający w ataku zdobyli trzy bramki. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Górka, raz Wietecha.

Ostatni mecz o zwycięstwo naszym przyszło grać z gospodarzami turnieju Unią Tarnów. Mecz zapowiadał się ciężko. W finale jaślanie pokonali tarnowian 4:1 i tym samym zdobyli statuetkę „Czarnej Jaskółki”. W ostatnim meczu bramki zdobywali : Wal – 2, Wietecha i Górka.

WYNIKI:
JKS Jarosław – Czarni 0:6, bramki: Szopa – 2,  Jamuła, Wietecha, Kowalski, Czech
Dunajec Nowy Sącz – Czarni 0:4, bramki: Brożyna – 2, Górka, Szopa
Wisłoka Dębica – Czarni 0:1, bramka: Wietecha
Igloopol Dębica – Czarni 0:3, bramki: Górka – 2, Kowalski
Unia Tarnów – Czarni Jasło 1:4, bramki: Wal – 2, Wietecha, Górka

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x