r e k l a m a
Sport

Czarni II Jasło – podsumowanie jesieni

W zakończonej rundzie jesiennej rozgrywek Klasy A bardzo doby wynik odnotował drugi zespół Czarnych. Popularna „Dwójka” prowadzona przez trenera Marka Bukowskiego na półmetku rozgrywek zajmuje  II miejsce (premiowane awansem) ze stratą 4 punktów do lidera Gaudium Łężyny.

Obawy w miesiącu lipcu czy w ogóle wystartuje „drugi zespół” okazały się bezpodstawne. Dwójka wystartowała i to z duży powodzeniem. Po 4 kolejkach i 4 kolejnych zwycięstwach, Czarni II byli liderem rozgrywek. W zespole występowała bardzo duża rotacja zawodników i trener Bukowski praktyczne w każdym meczu musiał improwizować ze składem w zależności od tego, jakich zawodników miał do dyspozycji. Warto zaznaczyć, że przez zespół w rundzie jesiennej przewinęło się 39! piłkarzy (swoisty rekord), w tym 17 juniorów.
„Dwójka” w 13 meczach zdobyła 25 punktów: 7 zwycięstw, 4 remisy, 2 porażki, bramki 37-18. Odpowiednio: dom (4 zwycięstwa, 3 remisy, 0 porażek, bramki 16:7), wyjazd (3 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki, bramki: 21:11).

Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu był Łukasz Bieniasz który w 6 rozegranych w „Dwójce” meczach  strzelił 6 bramek. Ponadto po 4 trafienia zanotowali: Grzegorz Munia i Artur Żuraw. W sumie na listę strzelców w drugim zespole wpisało się aż 18 piłkarzy. Wśród 39 piłkarzy którzy zagrali w rundzie jesiennej oprócz wymienionych wcześniej juniorów prawie cały skład pierwszego zespołu zanotował występy w „Dwójce”. Jak widać występy na A klasowych boiskach nie były żadną ujmą dla takich piłkarzy jak: Paweł Kasprzyk, Łukasz Dedo, Mateusz Krajewski, Stanisław Sypień, Grzegorz Munia czy Sławomir Sienicki. Zawodnicy ci swoimi umiejętnościami oraz doświadczeniem w wielu meczach pomogli swoim młodszym kolegom. We wszystkich 13 spotkaniach wystąpiło 3 piłkarzy: Jerzy Chrząszcz, Jacek Kaszycki, oraz Dawid Bartuś.

Wiosną  „Dwójce” oraz trenerowi Bukowskiemu trudno zapewne będzie powtórzyć wynik z jesieni. Wszak część piłkarzy wyczerpie limit występów na IV-ligowych boiskach i nie będą mogli wspomóc „Dwójki”, a również kadra juniorów nie będzie już tak szeroka zważywszy na fakt, że najzdolniejsi zapewne w rundzie wiosennej  zasilą szeregi seniorów. Jednak zaliczka z jesieni oraz doświadczenie trenera Marka Bukowskiego pozwalają z optymizmem patrzeć na dalsze poczynania rezerw zespołu Czarnych 1910 Jasło.

Czarni Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
znawca
znawca
2023 lat temu

a ja wam mówie, że dwójka będzie wyżej od jedynki

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x