Czarni Jasło: Cztery bramki w osiem minut. Dramat Piasta (foto)

Piłkarze JKS-u sprawili swojemu szkoleniowcowi wspaniały prezent na imieniny, które trener Daniło obchodził w piątek. Jaślanie w sobotnim meczu z Piastem Miejsce Piastowe zdobyli cztery bramki w osiem minut, a całe spotkanie wygrali 7:0!

Już w pierwszej minucie spotkania po efektownym strzale bramkę na konto jaślan zaliczył Damian Halz. Minutę później Damian po raz kolejny trafił do bramki przeciwników (2:0). Trzy minuty później Żuraw po świetnym dograniu Damiana Halza posyła piłkę między słupki Białego (3:0). W ósmej minucie bramkę zdobywa Robert Szalony (4:0).

Czwarta bramka uspokoiła rytm gry Czarnych, mimo to nie oddali oni inicjatywy. Już w dwudziestej siódmej minucie, kolejną bramkę zdobywa Żuraw podwyższając na 5:0.

W czterdziestej pierwszej minucie żółtą kartkę, po ostrym starciu z zawodnikiem jaślan, otrzymuje Krzysztof Wilga. Pierwsza połowa kończy się wysokim prowadzeniem dla Czarnych, aż 5:0.

W drugiej połowie trener Daniło wprowadził na boisko Sławomira Kwieka, który stanął między słupkami, zmieniając niezbyt zapracowanego Wiktora Cyrana.

Druga połowa to bardzo opanowana gra Czarnych, w której nie brakowało ataków na bramkę Białego. W pięćdziesiątej piątej minucie, bramkę „na raty” zdobywa Michał Majewski (6:0). Trzy minuty później po brutalnym faulu, żółtą kartką ukarany zostaje Rodzinka (Piast). Dziewiętnaście minut przed zakończeniem spotkania bramkę na 7:0, zdobywa Tomasz Warzocha. Wynik meczu do końca spotkania nie uległ już zmianie.

Jestem bardzo zadowolony z gry moich podopiecznych, którzy sprawili mi duży prezent imieninowy w postaci zwycięstwa 7:0 – komentuje Jerzy Daniło, Trener JKS Czarni Jasło 1910.

Spotkanie sędziowali: Szelc, Żychowski, Kubit. Spotkanie obejrzało około 200 widzów.

Czarni: Cyran (46’Kwiek) – Żuławski, Pokrywka, Bernacki, Grzesiak, Kukowski (60′ Pytlowany), Warzocha, Halz (60′ Setlak), Szalony (74′ Chrząszcz), Żuraw, Majewski.

Piast: Biały, Rodzinka, Grochowski, Pelczar (52’Kozubal), Wójcik, Dańczak, Wilga, Pulnar, Cecuła, Klatka (63′ Lechowicz), Delimat