Czarni Jasło w półfinale PP

Czarni Jasło - Iwonka Iwonicz (fot. Krzysztof Paryś)

Bez większego trudu rozprawili się dzisiaj piłkarze „Gamrat” Czarnych Jasło z Iwonką Iwonicz w czwartej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu krośnieńskiego.

Już w trzynastej minucie spotkania Jaślanie wychodzą na prowadzenie po bramce Pokrywki (0:1). Druga bramka dla gości pada w trzydziestej trzeciej minucie po strzale Muni (0:2).

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, bramkę na 0:3 uderzeniem głową zdobył Waldemar Złotek. Dwanaście minut później w ślady Złotka poszedł Majewski, który również „główką” pokonał Sabatowskiego (0:4). Gdy już się wydawało, że spotkanie zakończy się wynikiem 0:4 Majewski ponownie wpisał się na listę strzelców.

Spotkanie sędziował Artur Szelc z Krosna. Na stadionie w Iwoniczu zjawiło się dwustu widzów.

Iwonka: Sabatowski – Wais, T. Bołd, Winiarski, Ł. Łuszcz – Pulnar (85′ B. Kielar), J. Kielar (75′ Sołtysik), Nycz, Szajna – K. Bołd (55′ Kinel), Zięba (55′ A. Łuszcz).

Czarni: Kwiek – Pokrywka, Biernacki, Maczuga, Kosiba – Madejczyk, Warzocha, Kukowski (46′ Mędrek), Munia (46′ Brągiel) – Grzesiak (58′ Setlak), Złotek (58′ Majewski).

Przeciwnikiem Jaślan w półfinale będzie Partyzant Targowiska, który  dziś pewnie pokonał Bieszczady Ustrzyki Dolne 0:6.