Sport

Czarni Jasło znów zawiedli przegrywając z Pogonią Leżajsk

Do przerwy wszystko szło zgodnie z planem i Czarni Jasło prowadzili z Pogonią Leżajsk 1-0. Po zmianie stron jednak goście rozbili gospodarzy aplikując im 3 bramki.

Pogoń Leżajsk zaskoczyła rywali i zgarnęła trzy punkty. (PRZEMYSŁAW MARKOCKI)

Gospodarze ruszyli do ostrych ataków z obu stron boiska. To przyniosło efekt już w 6. minucie. Z rogu grał Sypień i piłka trafiła do Dziobka, a wycofał do Grzesiaka, który celnie strzelił bramkarzowi gości miedzy nogami.

Początek drugiej połowy należał do Pogoni. W 49. min. bardzo ładny strzał z ok. 20 m oddał obok słupka oddał Kamil Padiasek. Gol wyrównujący padł w zamieszaniu podbramkowym, gdzie Dziobek strzelił bramkę samobójczą.

Pogoń poszła za ciosem przy biernej postawie gospodarzy, czego efektem była druga bramka dla gości, której sprawcą był Warzocha. Trzecią bramkę dla gości strzelił też Warzocha, głową, po rzucie rożnym.

GAMRAT CZARNI JASŁO – POGOŃ LEŻAJSK 1-3 (1-0)

1-0 Grzesiak (6. po rzucie rożnym strzał z 20 metrów między nogami bramkarza), 1-1 Dziobek (68. samobójcza), 1-2 Warzocha (74. strzał za pola karnego), 1-3 Warzocha (88. głową, po rzucie rożnym .

CZARNI: Cyran – Krajeński, Bernacki, Dziobek, Halz (80. Kmiecik), Gazda, Ocipka (60. Kukowski), Grzesiak (73. Kasprzak), Sypień, Dedo (60. Marysik), Tłuściak.

POGOŃ: Rauza – S. Padiasek, Krakowski, Rogala, Krawczyk , Błotni, Warzocha, Bujniak (90. Lubaczowski), K. Padiasek (67. Kaszowski), Misiąg (46. Kędzierski), Szmuc (84. Serafin).

SĘDZIOWALI Sławomir Chmiel oraz Piotr Ptak i Sebastian Petela (Rzeszów) ŻÓŁTE KARTKI: Dedo, Dziobek – Padiasek S., Szmuc, Błotni, Serafin. WIDZÓW 400.