Czarni Jasło – Żurawianka Żurawica 3:0, szereg niewykorzystanych sytuacji

Jaślanie po porażce w Krasnym, dziś na własnym stadionie podejmowali dotychczasowego lidera IV Ligi Podkapackiej – Żurawiankę Żurawice. Gospodarze gładko pokonali Żurawiankę 3:0, jednak po liczbie niewykorzystanych sytuacji pozostaje lekki niedosyt.

Już w ósmej minucie spotkania świetne podanie wprost pod nogi dostaje Grzesiak, jednak piłka po uderzeniu przelatuje obok bramki. Pięć minut później, ten sam zawodnik oddaje mocny strzał na bramkę Ciska, piłka trafia wprost do bramki gości (1:0). Do końca pierwszej odsłony spotkania obie drużyny mają szereg okazji strzeleckich, jednak żadna z nich nie zostaje zamieniona na bramkę. W doliczonym czasie gry, żółtą kartką ukarany zostaje golkiper gości za dyskusję z kibicami gospodarzy.

Po wznowieniu gry, trener Jerzy Daniło dokonuje zmiany, na boisko wprowadza Madejczyka. Trener gości również dokonuje zmian w jedenastce, wprowadzając nowego zawodnika. W sześćdziesiątej szóstej minucie bramkę na 2:0 zdobywa Robert Szalony. Dwie minuty później strzelca drugiej bramki zastępuje Majewski, a po kolejnych następnych minutach w miejsce Warchoła wchodzi Złotek. Ostatnie trafienie padło w sześćdziesiątej ósmej minucie, po składnej akcji Michał Majewski pieczętuje zwycięstwo Jaślan (3:0).

Po meczu trener Żurawianki krótko podsumował spotkanie.

Spotkanie z Czarnymi było najsłabszym spotkaniem, które dotychczas rozegrała Żurawianka. Wiemy, że Czarni Jasło nie są latwymi rywalami, o czym przekonaliśmy się na własnej skórze. – mówi Paweł Pstrąg, II trener Żurawianki.

Trener Daniło po meczu miał zastrzeżenia przede wszystkim co do skuteczności, zwracał uwagę, że wiele sytuacji powinno być zamienionych na bramki.

Trzeba się cieszyć, że zdobyliśmy trzy punkty w dzisiejszym spotkaniu z liderem tabeli, szkoda, że nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji. – mówi Daniło.

Spotkanie obejrzało około czterystu widzów. Spotkanie sędziowała trójka z Rzeszowa, jako główny arbiter Charchut, a na liniach pomagali mu Pytko i Tomoń.

Kolejne spotkanie „Czarnych” przed własną publicznością już w najbliższą środę, o godzinie 17.00 z JKS 1909 Jarosław.

Drużyny wystąpiły dziś w składzie:

Czarni:  Kwiek – Pokrywka, Bernacki, Maczuga, Kosiba – Grzesiak (80′ Skała), Warzocha, Kukowski (46′ Madejczyk), Brągiel – Szalony (68′ Majewski), Złotek (72′ Warchoł).

Żurawianka: Cisek – M.Bąk, Mach, Klepacki, Gorczyca, Biały, Ł.Bąk, Pilawa (46′ Harłacz), Adamek (46′ Gałuszka), Gierczak, Kisielewicz (78′ Banaś).