Czarni jedną nogą w IV lidze. Warchoł strzelcem setnej bramki (foto)

Zawodnicy Czarnych Jasło, po dzisiejszym spotkaniu z Przełomem Besko są już jedną nogą w IV lidze. Gospodarze pokonali Besko 6:1. Setną bramkę dla Jaślan zdobył Warchoł.

Początek spotkania nie wskazywał na to, że zakończy się ono tak wysokim zwycięstwem gospodarzy. W osiemnastej  minucie świetną okazję z rzutu rożnego wykorzystał Kukowski (1:0). W dwudziestej drugiej minucie Warzocha pada w polu karnym, sędzia przyznaje rzut karny dla gospodarzy, piłkę na jedenastym metrze ustawia faulowany Tomek, który zdobywa bramkę na 2:0. Cztery minuty później ponownie strzela Warzocha, bramkarz gości wybija piłkę wprost pod nogi Artura Zurawa, który nie marnuje takiego prezentu i strzela bramkę na 3:0.

W przerwie trener Daniło dokonał trzech zmian. Boisko opuszcza zdobywca pierwszej bramki, Kukowski, w jego miejsce wchodzi Brągiel, Żuraw zmienia Warchoła , a Kwieka na bramce zmienia Korczykowski. W sześćdziesiątej dziewiątej minucie po świetnym dośrodkowaniu Pokrywki bramkę na 4:0 strzela Majewski. Osiem minut później honorowe trafienie zdobywa Jęczkowski, który w ładnym stylu pokonuje młodziutkiego bramkarza Czarnych(4:1). Piąta bramka została zdobywa w dość dziwnych okolicznościach. Rzut wolny wykonywany był z 16 metra. Niemal wszyscy zawodnicy z stłoczyli się w polu bramkowym. Mimo obrony Żuławski znalazł lukę i pięknym strzałem znalazł dorge do siatki przyjezdnych.. W doliczonym czasie gry Warchoł zdobywa szóstą bramkę w spotkaniu a setną dla klubu w tegorocznych rozgrywkach i tym samym pieczętuje już niemal pewny awans do IV Ligi.

Bardzo się cieszę z tego, że zdobyłem setną bramkę dla klubu, którego jestem wychowankiem. Mam nadzieję, że zapiszę się tą bramką do historii klubu – mówi, Marcin Warchoł, zdobywca setnej bramki.

Wynik pierwszej połowy trochę usprawiedliwia naszą grę, ponieważ prowadząc 3:0, moi zawodnicy nie grali już z tak wielkim zaangażowaniem. Dali dużo swobody przeciwnikowi, który doszedł do kilku pozycji bramkowych, których na szczęście nie wykorzystał. Po dzisiejszym spotkaniu właściwie awansowaliśmy do IV ligi. Także miłe zakończenie spotkania. – mówi Jerzy Daniło, Trener JKS Czarni Jasło 1910.

Zawody poprowadzili sędziowie: Szelc, Krężałek, Łuksa.