Piłka nożnaSportWażne wydarzenia

Czarni zwyciężyli w Nowotańcu, są liderem rozgrywek

Kolejne bardzo cenne punkty na swoje konto zainkasował zespół prowadzony przez trenera Roberta Hapa. Czarni Jasło w dzisiejszym spotkaniu wyjazdowym, pokonali plasujący się na dwunastej pozycji zespół Cosmosu Nowotaniec.

Czarni zwyciężyli w Nowotańcu, są liderem rozgrywek (fot. archiwum - Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Po spotkaniu rozegranym w ramach 18. serii spotkań o mistrzostwo IV ligi podkarpackiej, jaślanie plasują się na pierwszej lokacie w ligowej tabeli. Zawodnicy z Jasła na swoim koncie zdołali dotychczas zgromadzić trzydzieści osiem punktów. Tuż pod nimi znajduje się zespół Orła Przeworsk z dorobkiem trzydziestu sześciu „oczek”.

Już na początku spotkania gospodarze z Nowotańca mogli objąć prowadzenie, ale Dariusz Jęczkowski, mając przed sobą pustą bramkę, trafił w obrońcę jasielskiego zespołu. Po dwudziestu minutach Czarni zaczęli znacznie przeważać w spotkaniu, czego konsekwencją była zdobywa w czterdziestej minucie przez Dawida Cempę bramka „do szatni” na 0:1. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony bramkę na 0:2 dla jasielskiego zespołu z rzutu wolnego zdobył kapitan Czarnych Jasło Dariusz Bernacki. W 55. minucie pierwszą bramkę dla gospodarzy, a zarazem ostatnią w spotkaniu zdobył Grzegorz Armata.

Czarni: Kwiek – Maczuga, Kmiecik, Bernacki, Dziobek, Szopa (73′ Kurdziel), Chrząszcz (90′ Żuławski), Kukowski (80′ Setlak), Cempa, Grzesiak (64′ Wardęga), Złotek (62′ Bieniasz).