Sport

Czerwiński po raz kolejny mistrzem Polski!

Jaślanin, Aleksander Czerwiński występujący w drużynie Professional Warszawa w kategorii plus 55 lat, uczestniczącej w XIV Mistrzostwach Polski Olbojów im. Wojciecha Zielińskiego w siatkówce został mistrzem Polski, a zarazem uznany za najlepszego zawodnika, otrzymując z rąk Prezesa Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Artura Popko nagrodę MVP.

Aleksander Czerwiński odbiera nagrodę z rąk Artura Popko


W niedzielę 17 maja 2009r zakończono w Kędzierzynie Koźlu XIV Mistrzostwa Polski Olbojów im. Wojciecha Zielińskiego. Mistrzostwa pod każdym względem były rekordowe. Było w nich najwięcej startujących drużyn, największa liczba rywalizujących zawodników, a także największa ilość przyznanych nagród indywidualnych. Mistrzostwa pokazały, że w siatkówkę można grać praktycznie bez względu na wiek. Najstarszy zawodnik miał 70 lat. Były reprezentant Polski Ryszard Bosek, mistrz świata z 1974r i mistrz olimpijski z 1976r powiedział, że: „Dopóki starczy sił, by wstać z wózka inwalidzkiego, to można grać. Wystarczy odrobina chęci. Najważniejszy jest jednak ruch, bo to daje zdrowie”. Przy tej okazji istniała możliwość spotkań, rozmów i wspomnień z ludźmi, z którymi się kiedyś grało.

Drużyna Professional Warszawa

Bardzo dobrze zaprezentowała się również drużyna ”Gamrat” Jasło w kategorii wiekowej powyżej 45 lat. Zawodnicy jasielscy w stawce 12 zespołów zajęli 4 miejsce, co biorąc pod uwagę ich debiut w mistrzostwach, należy uznać również za wspaniały wynik.

Tadeusz Baniak
MOSiR

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Młody siatkarz
Młody siatkarz
2022 lat temu

Olek jest wspaniały.Z powodzeniem mógłby zagrać jeszcze z młodymi. Jest wzorem sportowca dla jasielskiej młodzieży. Razem z Anią Idzik,Baniakiem i Łabą tworzą bardzo obiecujący kwartet na rzecz rozwoju siatkówki męskiej w Jaśle. Tak trzymać!!!:yes::yes::yes:

Stary siatkarz
Stary siatkarz
2022 lat temu

Prezes Baniak + trenerka Idzik :lol::lol::lol:
Ale duet :lol::lol::lol:
Na pewno będą sukcesy :lol::lol::lol:
Ej, młody, młody:smilewinkgrin::smilewinkgrin:

Do Stary siatkarz
Do Stary siatkarz
2022 lat temu

Nie tyle stary, co głupi…:upset::upset::upset:

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x