Sport

Diecezjalne kręgle

18 trzyosobowych drużyn wzięło udział w Turnieju Kręgli Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej, zorganizowanym przez Oddział KSM przy parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Jaśle pod patronatem ks. bp. Kazimierza Górnego, ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej, burmistrza Jasła Andrzeja Czerneckiego i proboszcza parafii św. Stanisława BM ks. prałata Tadeusza Paszka. Zawody odbyły się 12 marca w kręgielni Desperado w Jaśle. Zwycięzca – reprezentacja parafii w Ostrowach Tuszowskich – został wyłoniony po kilkugodzinnych zmaganiach.

Turniej Kręgli Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej

Wcześniej młodzież spotkała się w kościele pw. św. Stanisława BM, tzw. kościółku gimnazjalnym, gdzie uczestniczyła w mszy św., której przewodniczył ks. Przemysław Dudek. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Jacek Pasela. Na początku liturgii odczytany został, skierowany do uczestników zawodów, list honorowego patrona turnieju ks. bp. Kazimierza Górnego.

W turnieju udział wzięły reprezentacje KSM parafii: Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Stobiernej, Wniebowzięcia NMP w Jaśle, Przemienienia Pańskiego i św. Doroty w Trzcinicy, św. Jana Chrzciciela w Załężu, św. Michała Archanioła w Binarowej, św. Mikołaja w Brzezinach, św. Stanisława BM w Jaśle, Niepokalanego Poczęcia NMP i Bożego Ciała w Strzyżowie, Narodzenia NMP w Tarnowcu, św. Katarzyny w Słąwęcinie, św. Anny w Kołaczycach, św. Anny w Święcanach, św. Marii Magdaleny w Brzyskach, Wniebowzięcia MNP w Ostrowach Tuszowskich oraz Franciszkańskiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii św. Antoniego w Jaśle. Parafie ze Strzyżowa i Tarnowca oraz gospodarze – parafia św. Stanisława BM w Jaśle, wystawiły po dwie drużyny. Wszyscy wzięli udział w eliminacjach wstępnych, po których na placu boju pozostały zespoły z Brzezin, Stobiernej, Załęża, Święcan, Kołaczyc, Tarnowca (II drużyna), Trzcinicy i Ostrów Tuszowskich. Po kolejnych pojedynkach, rozgrywanych systemem pucharowym odbył się mecze o trzecie miejsce, w którym spotkali się zawodnicy parafii w Stobiernej i Tarnowcu oraz o pierwsze miejsce, pomiędzy drużynami parafii w Ostrowach Tuszowskich i Święcanach.

Zwycięzcą turnieju została drużyna KSM z Ostrów Tuszowskich, drugie miejsce zajęła reprezentacja KSM ze Święcan, a trzecie – II zespół KSM w Tarnowcu.

Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i upominki. Nagrody najlepszym wręczyli burmistrz Andrzej Czernecki i ks. proboszcz Tadeusz Paszek, którzy wcześniej również spróbowali swoich sił na torach, oddając kilka rzutów.

Nagrodzeni zostali również księża asystenci, którzy rozegrali mini turniej kręgi. Wśród duchownych najlepszym zawodnikiem okazał się ks. Grzegorz Bochnia z parafii w Strzyżowie, na drugim miejscu uplasował się ks. Andrzej Tokarz z parafii w Tarnowcu, a na trzecim – ks. Łukasz Ślęczka z parafii w Brzezinach.

Turniej był wspaniałą okazją do integracji młodzieży z diecezjalnych oddziałów KSM. Uczestnicy zawodów nie tylko rywalizowali o zwycięstwo, ale również wspaniale razem się bawili: kibicowali koleżankom i kolegom, którzy akurat rozgrywali mecze, a także duchownym i patronom, śpiewali, rozmawiali, gratulowali najlepszym.

Turniej Kręgli Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zorganizował Oddział KSM przy parafii św. Stanisława BM, skupiający uczniów jasielskich szkół. Głównym sponsorem imprezy, który gościł uczestników turnieju, bezpłatnie udostępnił tory do gry i ufundował poczęstunek była Pizzeria Pub Desperado. Kolejnym głównym sponsorem była Parafia św. Stanisława BM w Jaśle, a pozostałymi: Bank Spółdzielczy w Bieczu, Pizzeria Faraon, sklep Relax Meble, firma Petrosoft.pl, zakład masarski Domicela, zakład masarski Trio, Huta Szkła w Jaśle, Sieć Jasielskich Sklepów MPM, sklep komputerowy i papierniczy Zamex, Gamrat, PGNiG, firma cukiernicza Liwocz oraz pracownia fotograficzna Marfot. Materialnie zawody wsparł także patronujący im Burmistrz Miasta Jasła.

Patronami medialnymi byli: Telewizja Jasło, TVP Rzeszów, Katolickie Radio VIA, portale internetowe jaslo.pl, jaslonet.pl i jaslo4u, dwutygodnik regionalny „Obiektyw Jasielski” oraz gazeta parafialna „Kościółek”. Relacja z zawodów została również umieszczona na stronie internetowej parafii św. Stanisława BM w Jaśle www.kosciolek.info

Organizatorzy

Pokaż więcej
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x