Sport

Drugie miejsce MKS-u na turnieju w Warszawie

MKS MOSiR Jasło jedną nogą w II lidze. Przez trzy dni ( 26-28.03) w Warszawie trwał finałowy turniej o wejscie do II ligi piłki siatkowej mężczyzn. Jaślanie zajęli drugie miejsce.

Jaślanie zmierzyli swoje siły z trzema zespołami UMKS MOS Wola Warszawa, LKS Spartakus Trans – Complex Pyrzyce, MCKiS Jaworzno II.

Pierwszy mecz został rozegrany już w piątek, przeciwnikiem jaślan był zespół MCKiS Jaworzno II. Pierwsze dwa sety były na korzyść jaworzan. W trzecim secie jaślanie wstali na nogi i zwyciężyli po walce o każdy punkt do dwudziestu trzech. Czwarty set okazał się pełną dominacją zawodników MOSiR-u, którzy pokonali jaworzan do czternastu. Piąty set okazał się dopełnieniem formalności przez jaślan, którzy po ciężkiej walce zwyciężyli do jedenastu, co przełożyło się na zwycięstwo meczu 3:2

W drugim meczu jaślanie nie mogli odnaleźć lekarstwa na ataki MOS Wola Warszawa. Cały mecz zwyciężyli warszawiacy 3:0.

Warunkiem walki o grę w II lidze było zwycięstwo z drużyną z Pyrzyc. Kolejnym warunkiem było zwycięstwo gospodarzy turnieju z MCKiS Jaworzno. Jaślanie spełnili plan w stu procentach. Zawodnicy MOSiR-u zwyciężyli 3:1, zawodnicy z Warszawy pokonali jaworznian 3:1 (25:22)(19:25)(25:14)(25:17).

Ostatnim przeciwnikiem Jaślan będzie drugoligowy zespół ze Skarżyska Kamiennej. Pierwszy mecz zaplanowany jest u zawodników ze Skarżyska, 10 kwietnia, a rewanże 17 kwietnia w Jaśle.

Zespół Jaślan:
M. Kumor, R. Cabaj, M. Gliwa, M. Wietecha, K. Piątek, Ł. Chrzanowski, A. Janik,  P. Łaba,  K. Wrzosek,  K. Zabawa,  J. Cynkiel,  D. Pawlik,  B. Dedo.

Tabela końcowa turnieju finałowego o awans do II ligi:
 
Drużyna / Punkty / Sety
MOS Wola Warszawa      6     9:2
MKS MOSiR Jasło      5     8:4
MCKiS II Jaworzno     4     6:6
Spartakus Pyrzyce     3     2:9

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x