Drużyna Skensy zwycięzcą turnieju Mela Cup 2010

Lider Ligi Sokoła nie pozostawił złudzeń, kto jest najlepszym zespołem odbywających się już po raz VIII turnieju piłki halowej Mela Cup 2010. Drużyna Skensy zajęła pierwsze miejsce a królem strzelców został grający w jej barwach Bartosz Żuławski.

Pomysłodawcą Turnieju jest Andrzej Mika „Mela”, były piłkarz wielu lokalnych drużyn. Przez 25 lat swojej kariery grał m.in. w: Czarnych Jasło,  Huraganie Zarzecze, Dębowczance Dębowiec, LKS-ie Załęże, Sobniowie Jasło, LKS-ie Trzcinica, LKS-ie Majscowa.

W 20 rocznicę swojej kariery piłkarskiej Andrzej Mika postanowił zorganizować turniej promujący piłkę nożną. I  udało się. Zawody przyciągnęły zawodników i turniej z roku na rok się rozwijał.

Niestety Mika musiał pożegnać się z zawodowym futbolem po tym jak doznał groźnej kontuzji. Mimo to nigdy nie przestał uprawiać sportu. Teraz bierze udział w każdym organizowanym przez siebie turnieju.

Jak co roku zawody były rozgrywane w hali jasielskiego MOSIR-u. W turnieju wzięło udział 13 drużyn podzielonych na dwie kategorie wiekowe do: 35 lat (FC Kombinerki, Ferajna Artura S., Szkodniki, Skensy, Raf-Bud, Sobniów, MPM Plejada Jasło) oraz od 35 do 100 lat (Belfer Team, Activ Team, Strzyżów, Solidarność Gamrat, Mela i Przyjaciele, Sokół).

W kategorii do 35 roku życia, w finałowym meczu lepsi okazali się zawodnicy Skensy, którzy pokonali Raf – Bud 4 -1. Trzecie miejsce zajął zespół MPM Plejada Jasło, który pokonał Ferajnę Artura S. 3:2.

W klasyfikacji indywidualnej w tej kategorii, królem strzelców został Bartosz Żuławski (Skensy), za najlepszego zawodnika w turnieju uznano Mateusza Skałę (MPM Plejada Jasło), a tytuł najlepszego bramkarza trafił do Wiktora Cyrana (Raf-Bud).

W klasyfikacji indywidualnej w kategorii od 35 lat: królem strzelców został Robert Hap (Belfer Team) najlepszym zawodnikiem turnieju został Andrzej Walczyk (Sokół), najlepszym bramkarzem Grzegorz Bober (Strzyżów).