r e k l a m a
Sport

Drużyna z Zarzecza wygrała turniej sołectw

Sportowa niedziela w Dębowcu. Na stadionie w Zarzeczu obył się VIII Turniej Sołectw a chwilę przed nim Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dębowiec. W obu dyscyplinach triumfowali gospodarze – drużyna z Zarzecza.

Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa, mieliśmy dobrą drużynę, która pokazała, że potrafi wygrywać – mówił tuż po odbiorze pucharu Zygmunt Dąbrowski, sołtys Zarzecza.

Spartakiada sołectw, co roku odbywa się w innej miejscowości gminy Dębowiec.

Główny cel tej spartakiady polega na tym, aby aktywizować i mobilizować mieszkańców poszczególnych miejscowości, integrować ich – mówi Zbigniew Staniszewski wójt gminy Dębowiec.

To także dobra zabawa dla drużyn, które reprezentują sołtysi. Na zawodników czekały rozmaite konkurencje. Do najciekawszych należały: rzut gumofilcem, rzut wałkiem, toczenie opony, czy chociażby slalom z dwoma jajkami. Co roku pojawiają się nowe propozycje konkurencji.

Ktoś zaproponował picie piwa przez smoczek, zrezygnowaliśmy jednak z piwa i wymieniliśmy je na soczek, wtedy kilku zgłoszonych już zawodników zrezygnowało a na ich miejsce weszli inni, którzy lubią soczek – mówi Staniszewski.

Nagrodą główną w spartakiadzie sołectw było 800 zł. Druga drużyna zdobyła 600 zł, a trzecia musiała zadowolić się kwotą 400 zł.

W IV Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dębowiec, nagrodą głową prócz pucharu był wyjazd na koncert zespołu Skaldowie na Podpromiu w Rzeszowie.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
LongPiS-man Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiS-man
Gość
PiS-man

Wsioki się bawią.Żenada!!!

Long
Gość
Long

Lepiej się bawią , niż nie jeden miastowy …
Pis-man'ie zazdrościsz?

Close
X