r e k l a m a
Sport

I Jasielskie Zawody w Biegach Narciarskich (foto)

Ponad sześćdziesięciu zawodników i zawodniczek wzięło udział w I Jasielskich Zawodach w Biegach Narciarskich, które odbyły się dzisiaj na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle, który jednocześnie przy współpracy z jasielskim magistratem oraz klubem sportowym ,,Speed” był organizatorem imprezy.

I Jasielskie Zawody w Biegach Narciarskich (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl))

Zawody zostały podzielone na cztery kategorie wiekowe, w których w szranki weszli zawodnicy z roczników od 1995 do 2002. Młodzi amatorzy biegów narciarskich, za zadanie mieli pokonać dystans jednego kilometra, który został wyznaczony na terenie boiska sportowego przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

I Jasielskie Zawody w Biegach Narciarskich (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl))

Pomimo niezbyt sprzyjąjących warunków atmosferycznych, organizatorom biegów, z pomocą skutera śnieżnego, który został zakupiony dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle, udało się przygotować odpowiednią trasę. Średni dystans pokonania trasy wyniósł około trzech minut.

Damian Ciborowski (kliknij aby powiększyć)

– Pomimo tego, że aura nie jest zbyt sprzyjająca, to udało nam się zorganizaować zawody biegackie. My sami, jako organizatorzy wzięliśmy udział w biegach, ponieważ chcieliśmy zaprezentować dzieciom, jak wygląda profesjonalny sprzęt biegacki – mówi Damian Ciborowski prezes klubu „Speed” Jasło.

Dzieci, które wzięły udział w dzisiejszych zawodach miały okazję przetestować nowy sprzęt sportowy, który został zakupiony na początku lutego na potrzeby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Do dyspozycji dzieci trafiło dwadzieścia jeden par nart biegowych, kijków, butów oraz skuter śnieżny, który wykorzystywany jest przede wszystkim do tworzenia tras biegowych.

Na realizację programu miasto otrzymało 20 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki, natomiast wkład własny w wysokości 25 tys. zł. pochodzi ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Zobacz fotorelację! (Dodano: 24 lutego 2012 16:43)

Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe medale. Ponadto dla wszystkich zostało przygotowane ognisko oraz ciepła herbata.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mat
mat
2024 lat temu

pojeździli sobie po wodzie 🙂

Zawodnik Zawodów
Zawodnik Zawodów
2024 lat temu

Trasa była strasznie trudna do pokonania ponieważ było bużo wody ale ciesze się bo zdobyłem 2 miejsce w kategori Gimnajum !

widz
widz
2024 lat temu

Dobry pomysł z tymi biegówkami, szkoda,że pogoda nie dopisała !

LAMA
LAMA
2024 lat temu

troche znam pana Damiana ale nie ogarniam tego Goscia w pozytywnym tego slowa znaczeniu brawo dla niego i oczywiscie dla uroczej pani Kasi

hmmm
hmmm
2024 lat temu

Trochę dziwnie, bo startowały dzieci, które miały narty 3 raz na nogach z takimi, które odnoszą sukcesy na zawodach ogólnopolskich, jaki z tego wniosek? Z góry wiadomo było kto wygra, moim zdaniem nie fair:(
Ale pomysł z szerzeniem narciarstwa biegowego super.

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x