SiatkówkaSport

Puchar Przewodniczącego Rady Gminy po raz kolejny wędruje do Nienaszowa

Jak co roku w sali gimnastycznej przy domu ludowym w Kątach, w dniu 23 lutego odbyły się otwarte zawody o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy. Zbyt dużego zaskoczenia nie było, że po raz kolejny wygrała drużyna z Nienaszowa, bo jak wiadomo to Nienaszów przoduje w piłce siatkowej wśród miejscowości z terenu Gminy Nowy Żmigród.

Turniej został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury oraz sołtysa wsi Kąty. Do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn. Po losowaniu grup rozpoczęły się rozgrywki, podczas których zawodnicy mogli wzmocnić się bigosem.

Początkowe rozgrywki w grupach wskazały już dwie drużyny, które mają szansę rywalizować o I miejsce – były to: Nienaszów i Łysa Góra. Drużyny te wygrywały z każdym przeciwnikiem i w ostatecznej finałowej rozgrywce to właśnie Nienaszów pokonał Łysą Górę wygrywając dwa sety. W pierwszym wynikiem – 16:14 natomiast w drugim – 15:12.

O trzecie miejsce walczyły drużyny z Desznicy i Łężyn, lepsze okazały się Łężyny wygrywając oba sety wynikiem 15:10 – pierwszy oraz 15:11 – drugi.