Sport

Jasielscy judocy przywieźli 7 medali z turnieju w USA

Rozgrywany w Warwick koło Bostonu rankingowy turniej judo zgromadził najlepszych zawodników z całego świata. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 200 zawodniczek i zawodników reprezentujących ponad 100 klubów. Wśród nich byli też judocy z Jasła.

Grupie z Jasła liczącej  6 zawodników udało się zdobyć 7 medali –  jeden złoty, cztery srebrne i dwa brązowe.

Najwięcej, bo aż 3 medale – srebrny w kategorii juniorek (waga 52kg) oraz dwa brązowe w kategorii seniorek (waga 52kg i 57kg) wywalczyła Agnieszka Jamróg.

„Już po raz drugi brałam udział w turnieju w Stanach i udało mi się wywalczyć trzy medale. To były jedne z cięższych zawodów, ponieważ rywalki były z całego świata a część z nich jest w kadrach narodowych swoich państw”  – mówi nam Agnieszka Jamróg.

W walce o złoto w kategorii 52 kg Agnieszka zmierzyła się ze swoją koleżanką z drużyny Sarą Kowalczyk. W bratobójczej walce lepsza okazała się Sara.

„To nie pierwszy raz, gdy razem przychodzi nam walczyć w turniejach”  – podkreśla Sara Kowalczyk

Prócz rywalizacji o medale, jasielscy judocy mieli okazję wziąć też udział w treningach prowadzonych przez trenera kadry narodowej Stanów Zjednoczonych.

„Mieliśmy sparingi z zawodnikami reprezentacji Stanów Zjednoczonych, braliśmy udział w treningach porównywalnych do tych w jakich biorą udział zawodnicy przygotowujący się do Olimpiady”  – tłumaczy nam Agnieszka Sobczyk, zdobywczyni srebrnego medalu w kategorii do 63 kg. 

Opiekunem zawodników i trenerem jest Przemysław Czarnecki. Podkreślił on, że takie wyjazdy jak ten do USA są wielką przygodą dla młodych zawodników i okazją do podglądnięcia metod szkoleniowych najlepszych trenerów judo na świecie. 

Przed naszymi judokami kolejne starty. W piątek Mistrzostwa Polski Juniorek w Opolu, potem Otwarte Mistrzostwa Węgier w Budapeszcie. A następnie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

Klasyfikacja medalowa naszych judoków:

Złoto – Sara Kowalczyk (kategoria do 52 kg)
Srebro –  Agnieszka Sobczyk (kategoria do 63 kg), Agnieszka Jamróg (kategoria juniorek waga do 52), Kamil Garbacik (kategoria do 60kg), Barbara Śliwa (kategoria do 31 kg)
Brąz- Agnieszka Jamróg (kategoria seniorek w wadze do 52 i 57 kg)

Na czwartym miejscu uplasował się Kamil Źrebiec, który rywalizował w kategorii wagowej do 51 kg.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Więcej zdjęć w fotogalerii.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sympatyk
sympatyk
2024 lat temu

Gratulacje!

Seba
Seba
2024 lat temu

Wspaniale
gratulacje…

Rok_k
Rok_k
2024 lat temu

Mieliśmy sparingi z zawodnikami reprezentacji Stanów Zjednoczonych, braliśmy udział w treningach porównywalnych do tych w jakich biorą udział zawodnicy przygotowujący się do Olimpiady” – jeśli to tłumaczy Agnieszka Sobczyk a nie opowiada – jak po dziennikarsku używa sie określenia to gratuluje słuchania ze zrozumieniem. 😉

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x