Jasielska „twierdza” zdobyta, Strumyk Malawa pokonał Czarnych (foto)

Jasielska „twierdza” została zdobyta przez Strumyk Malawe. Do dnia dzisiejszego Jaślanie nie przegrali żadnego spotkania w rundzie jesiennej przed własną publicznością. Jaślanie ulegli zawodnikom Strumyka Malawy 0:2. Faworytem spotkania byli podopieczni Jerzego Daniły.

Czarni Jasło - Strumyk Malawa 0:2

Przed rozpoczęciem spotkania zawodnicy Czarnych Jasło obdarowali klubowymi gadżetami dzieci z pobliskiego Domu Dziecka w Wolicy.

– Mamy nadzieję, że dzieci z Domu Dziecka w Wolicy na stałe zagoszczą na meczach przy Śniadeckim i swoim dopingiem wesprą nasz zespół – powiedział Marcin Węgrzyn, Prezes Klubu JKS „Gamrat” Czarni 1910 Jasło.

W pierwszym kwadransie meczu Jaślanie przeprowadzają kilka dobrych akcji strzeleckich na bramkę gości, jednak kończą się one fiaskiem. Do trzydziestej minuty gospodarze próbują przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, oddając strzały z rzutów rożnych i wolnych, jednak Migut pewnie broni. Niespodziewanie w trzydziestej siódmej minucie Solarz przedziera się w pole karne Jaślan i pewnym strzałem pokonuje jasielskiego bramkarza. Do końca pierwszej odsłony wynik nie ulega zmianie.

Zobacz fotorelację z meczu Czarni Jasło – Strumyk Malawa (fot. Przemysław Janas)

Po rozpoczęciu drugiej połowy zaostrza się gra w wykonaniu obu zespołów. Goście coraz częściej faulują, jednak sędzia Ziemba karze zawodników z Malawy tylko trzeba żółtymi kartkami w całym spotkaniu. W sześćdziesiątej dziewiątej minucie Dziwisz podwyższa wynik spotkania (0:2). Zaostrza się gra w wykonaniu Czarnych, który tworzą wiele okazji strzeleckich, jednak nie potrafili znaleźć recepty na ogranie Strumyka Malawy. Czarni muszą uznać wyższość przeciwnika i przegrywają 0:2.

Sędziowie: Ziemba, Antosiewicz, Grzyb (Rzeszów)
Widzów: 400

Czarni: Kwiek – Pokrywka, Bernacki, Maczuga, Kosiba (61′ Dziedzic) – Grzesiak, Madejczyk, Warzocha (69′ Kukowski), Brągiel – Złotek (71′ Warchoł), Szalony (64′ Majewski).

Strumyk: Migut – Skała, Brusik, Gaca, Jandziś (89′ Kozicki), Sienko, Brudek (72′ Boratyn), Solarz, Siciarz, Kosztyła (86′ Pałka), Dziwisz (77′ Rzeźnik).

Już w najbliższą środę Jaślanie rozegrają ostatnie spotkanie w tym sezonie. Tym razem wejdą oni w szranki z Wisłoką Dębica. początek spotkania o 17:00.