Sport

Jasło zwycięzcą Halowego Turnieju Piłki Nożnej uczniów szkół specjalnych

7 z zaplanowanych 12 zespołów rywalizowało podczas odbywającego się po raz IX Halowego Turnieju Piłki Nożnej uczniów szkół specjalnych. Zawody były rozgrywane w hali jasielskiego MOSIR-u. Zwycięzcami i zarazem reprezentacją Podkarpacia na Mistrzostwach Polski Juniorów została drużyna z Jasła.

Na turniej do Jasła przyjechali zawodnicy z Polski (Brzozów, Frysztak, Rzeszów) i Słowacji (Świdnik, Vranov)

Turniej organizowany jest z myślą o dzieciach ze szkół specjalnych z różnych ośrodków. Są to dzieci upośledzone umysłowo w stopniu lekkim.

Celem zawodów jest integracja tych ośrodków, bliższe poznanie się dzieci. W tym roku było widać, że ta integracja jest większa. Większość dzieci się zna. Słyszałem jak między sobą rozmawiali – że my was odwiedzimy, że Świdnik niedaleko, a ja byłem tam z mamą itp. – mówi Marta Mazurek, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle. 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy często organizuje i uczestniczy w podobnych jak te zawody. Ma to szczególny wpływ na rozwój i terapię dzieci. Poza tym sprawia im to wielką frajdę.

Dzieci są tak chętne aby brać udział w zawodach, że niestety, z bólem serca niektórym trzeba odmawiać. Staramy się umożliwiać tym dzieciakom grę, nawet jako gospodarze wystawiliśmy dwie drużyny w zawodach. Ale zainteresowanie jest dużo większe – mówi Wojciech Dubiel, nauczyciel wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Jaśle. 

Dyrekcja Ośrodka planuje zorganizować w okresie letnim olimpiadę sportową dla dzieci upośledzonych w stopniu umiarkowanym. Jednak jak podkreśla dyrektor Mazurek, jest to poważne wyzwanie.

Zobaczymy jak nam to wyjdzie. Planujemy tę olimpiadę dla drugiej grupy dzieci upośledzonych w stopniu umiarkowanym. Będzie to duże wyzwanie, ale liczymy, że uda nam się poprowadzić tę olimpiadę w kolejnych latach – mówi Marta Mazurek. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.plWięcej zdjęć w fotogalerii

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x