Sport

Jubileuszowy Jasielski Rajd Turystyczno – Nawigacyjny (foto)

W sobotę odbył się jubileuszowy – dziesiąty – Jasielski Rajd Turystyczno – Nawigacyjny Podkarpacie 2010. W zawodach wzięło udział 13 załóg.

Więcej zdjęć w fotogalerii

W zawodach startują  zarówno załogi sprawne jak i niepełnosprawne. Jest to rywalizacja sportowa i turystyczna, bo załogi zarówno te zewnętrzne jak i nasze mają szansę poznawać uroki ziemi jasielskiej – mówi organizator zawodów Ryszard Dzik, prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Jaśle.

Rajd obejmuje: próby sprawnościowe kierowania pojazdów; rozwiązywanie testów turystycznych, test z przepisów ruchu drogowego, test z ratownictwa drogowego. Zasadniczą częścią rajdu jest jazda nawigacyjna z wykorzystaniem opisów nawigacyjnych. W tym roku trasa rajdu obejmowała dwa odcinki o długości 60 km.

Pierwszy z nich biegł od Jasła, przez Warzyce, Kołaczyce, Sieklówkę do Krajowic. Drugi odcinek obejmował teren Gamratu, Krajowic oraz terenu miasta Jasła.  

Co ważne, rajd odbywa się  w normalnym ruchu drogowym, dlatego uczestnicy muszą zachowywać się na drodze zgodnie z przepisami kodeksu drogowego.

Chęć startu w rajdzie zgłosiło ponad 20 załóg, na starcie zameldowało się jedynie 13.  

Maj jest specyficznym okresem, kiedy takich imprez dużo się odbywa na terenie województwa podkarpackiego – tłumaczy Dzik.  

Wyniki rajdu znajdują się  tutaj.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x