Sport

Kalendarium wydarzeń sportowych drużyny Czarnych Jasło

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń sportowych wokół Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni 1910 Jasło w dobiegającym powoli końca 2008 roku:

Styczeń


– Na mocy podpisanej umowy z firmą Gamrat S.A., została ona sponsorem strategicznym naszego klubu na cały rok.
– Zwycięzcą plebiscytu na najpopularniejszego biało-czarnego piłkarza naszego klubu w roku 2007 został Sławomir Kwiek.
– Zawarta umowa o współpracy między JKS Czarni 1910 Jasło a Samborskim Szkolnym Klubem Sportowym Sparta Sambor.

Luty

– Jasielski Klub Sportowy Czarni 1910 Jasło zorganizował dwa pierwsze halowe turnieje piłki nożnej z cyklu „Czarni Winter CUP 2008”, rocznika 1993 i rocznika 1996.
– Na tygodniowy obóz przygotowawczy do Stropkova na Słowację udała się ponad 50 osobowa kadra złożona z zawodników pierwszego i drugiego zespołu, drużyny juniorów oraz kadry szkoleniowej i kierownictwa klubu.

Marzec

– Jasielski Klub Sportowy Czarni 1910 Jasło ogłosił nabór do sekcji piłki nożnej dzieci z rocznika 1999 i młodsi. Pierwsze zajęcia prowadzili trenerzy Marek Dyląg i Julian Jachym.
– Inauguracja wiosennych rozgrywek ligowych w A-klasie (Czarni II Jasło – Zamczysko 1:1) oraz grup młodzieżowych (juniorzy, trampkarze, młodzicy).

Kwiecień

– Niespodziewana inauguracja rozgrywek Klasy Okręgowej w Jaśle (Ostoja Kołaczyce – Czarni Jasło 1:3) jako, że klub z Kołaczyc miał zakaz rozgrywania meczy na własnym obiekcie.
– Emocjonujący derbowy pojedynek z Krośnianką-Karpatami w ramach 1/2 Pucharu Polski na szczeblu OZPN Krosno na stadionie przy ul. Śniadeckich, zakończony zwycięstwem naszej drużyny w karnych 5:4.

Maj

– Podopieczni trenera Roberta Podkulskiego zajmując 3 miejsce w rozgrywanym w Lublinie półfinale krajowym turnieju „Mleczny Start” zakwalifikowali się do wielkiego finału, rozgrywanym na stadionie Lecha w Poznaniu.
– W Sanoku odbył się finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu krośnieńskiego (Stal Sanok – Czarni Jasło 3:2).

Czerwiec

– Pożegnanie Klasy Okręgowej (Czarni Jasło – Brzozovia Brzozów 7:0) i długo oczekiwany awans do wyższej klasy rozgrywkowej – IV ligi podkarpackiej.
– W Jaśle odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Turnieju Jasło 2008′, a nasza drużyna (rocznik 1993) zajęła drugie miejsce w IV Turnieju Piłki Nożnej Chłopców.

Lipiec

– Jasielski Klub Sportowy Czarni 1910 wraz ze Stowarzyszeniem Sympatyków – Czarni 1910 zorganizował piłkarski piknik charytatywny, z którego całkowity dochód przekazany został na potrzeby Domu Dziecka w Wolicy.
– Rozpoczęcie okresu przygotowawczego do startu w IV lidze podkarpackiej (przez cały lipiec: mini-turniej oraz 5 meczy kontrolnych).

Sierpień

– Trampkarze Czarnych Jasło rocznik 1996 wygrali Międzynarodowy Turniej Piłkarski „Remes Cup 2008” w Opalenicy k/Poznania. W wielkim finale kategorii wiekowej U-12 po dramatycznym spotkaniu pokonali zespół kaliskiego OZPN-u 3:2 (0:2).
– Inauguracja IV ligi podkarpackiej zakończona falstartem, Czarni Jasło przegrywają „u siebie” z Igloopolem Dębica 0:3.
– Wydział Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej surowo ukarał Czarnych Jasło (nakaz rozegrania trzech meczy na Śniadeckich bez udziału publiczności) za zachowanie ludzi mieniących się kibicami naszego klubu podczas meczu z Siarką Tarnobrzeg.

Wrzesień

– Czarni rozgrywają 3 mecze ligowe Malawa, Czuwaj, Sokół przy pustych trybunach. 
– Po serii nieszczęśliwych porażek jasielskiego zespołu Marek Dyląg złożył rezygnację z funkcji trenera I zespołu, a nowym szkoleniowcem został dobrze znany i ceniony przez jasielskich kibiców Jerzy Daniło.

Październik

– Awans od półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu krośnieńskiego. W ćwierćfinale Czarni pokonali Przełom Besko dopiero po rzutach karnych 5:4, po regulaminowym czasie był bezbramkowy remis.
– Kapitan naszego zespołu Piotr Chrząszcz podczas ligowego meczu z Błękitnymi w Ropczycach, po ostrym starciu z jednym z zawodników gospodarzy doznał groźnego urazu złamania barku.

Listopad

– Podopieczni trenera Roberta Hapa po bezbramkowym remisie ze Stalą Mielec wywalczyli tytuł mistrza jesieni w Podkarpackiej I Lidze Juniorów Młodszych „B”.
– Okazałe pożegnanie IV ligowej jesieni, zakończone zwycięstwem jasielskiej drużyny nad Kolbuszowianką Kolbuszowa

Grudzień

– Uroczyste podsumowanie roku 2008 klubu JKS Czarni 1910 Jasło odbyło się w Restauracji „Małopolska”, na którym nie zabrakło zawodników, kadry szkoleniowej, zarządu klubu, władz miasta, sponsorów oraz zaproszonych gości.
– Ruszył plebiscyt na najlepszego piłkarza naszego klubu w mijającym 2008 roku organizowany podobnie jak rok temu przez redakcję oficjalnego serwisu internetowego wraz ze Stowarzyszeniem Sympatyków – Czarni 1910.

Czarni Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x