Sport

„Dwójka” awansowała do Klasy Okręgowej

Podopieczni Marka Bukowskiego zapewnili sobię awans do Klasy Okręgowej po zwycięstwie 4:0 nad LKS-em Głowienką. W obecnej chwili „dwójka” Czarnych Jasło zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli.

Minimalnie lepsi w tabeli pod względem punktów są zawodnicy Przełęczy Dukla, którzy dotychczas na swoim koncie zgromadzili o jeden punkt więcej niż Czarni. Na zwiększenie emocji w ostatniej kolejce spotkań A-Klasy lider przyjedzie do Jasła.

Pierwsza odsłona spotkania z LKS Głowienką nie wskazywała na tak wysoki wynik, ponieważ jednyną bramę w pierwszej połowie zdobył Warchoł (1:0). Dopiero w drugiej połowie otworzył sie worek z bramkami. W sześćdziesiątej piątej minucie drugą bramkę dla Czarnych zdobywa Kasprzyk (2:0). Piętnaście minut później, świeżo wprowadzony Kurdziel podwyższa wynik (3:0). Pięć minut później ten sam zawodnik ponownie zdobywa bramkę (4:0). Spotkanie kończy się wynikiem 4:0 dla Jaślan.

Gamrat/Czarni II:
Cyran – Kaszycki, Matysik, Zygmunt, Pytlowany, Warchoł, Kukowski, Gogosz, Żebracki, Mędrek, Kasprzyk. Na zmiany wchodzili: Kurdziel, Bartuś Daniel, Bartuś Dawid, Paluch.

Głowienka: Kozieradzki – W.Guzik, Rachwał, Borek, P.Guzik, Michalski, Półchłopek, Mrowiec, Nawrocki, Zając (75′ Frydrych), Zima (65′ Kustroń).

Pierwszy remis „jedynki” w sezonie

Natomiast podopieczni Daniły podzielili się punktami z zawodnikami Leśnika Baligród. Był to pierwszy remis w tym sezonie pierwszego zespołu. Powodem tego mogło być zmęczenie po rozegranym dzień wcześniej spotkaniu z Pogonią Lwów. Przypomnijmy, że w tym spotkaniu Jaślanie zdobyli cztery trafienia do bramki gości.

Leśnik: Barbara – Paszkowski, Sokołowski, Serafin, D.Graboń, M.Gembuś, Sadowski, Steliga, Biłas (85′ Bereżański), Chytła (55′ R.Gembuś), Wąchocki (80′ Adamski).