r e k l a m a
Sport

Kibice Czarnych i miłośnicy Rugby rozegrali wspólny mecz

24 grudnia 2009 roku już po raz czwarty w historii odbył się mecz Rugby pomiędzy Kibicami JKS Czarni 1910 Jasło, a zawodnikami Stowarzyszenia Miłośników Rugby Jasło.

Coroczne spotkanie odbyło się o godzinie 12 na stadionie znajdującym się przy ulicy Sportowej (osiedle Rafineria) dzięki uprzejmości władz Jasielskiego Klubu Sportowego, za co im bardzo dziękujemy, bo każde wsparcie naszych działań by popularyzować Rugby jest bardzo ważne. Rok 2009 jest rokiem, gdzie Rugby7 zostało wpisane do dyscypliny olimpijskiej, więc mamy nadzieję, że może jakiś jasielski wychowanek zagra w Rio de Janeiro na igrzyskach w roku 2016 r.

Mecz oglądała około stuosobowa widownia, która aktywnie dopingowała zmagających się w błocie sympatyków Rugby. Nie zabrakło także odpowiedniej oprawy do meczu – były flagi oraz świece dymne. Wspaniała atmosfera z trybun wpłynęła bardzo motywująco na grających Kibiców i Zawodników, którzy odwdzięczyli się piękną i emocjonującą grą.

Dopisała wspaniała publiczność.

Przez całe spotkanie można było się rozgrzać herbatką z wkładką, a po skończonym meczu wszyscy zostali poczęstowani ciepłym bigosem. Spora część posiłku, którą nie skonsumowano, zawieziono po meczu do schroniska dla bezdomnych im. św. Brata Alberta.

Mecz zakończył się wynikiem 45:35 (25:0) dla Kibiców, warto wspomnieć że w skład Jasielskich Sympatyków weszli grający kiedyś w Jaśle Bartosz S. (Rugby Club Thonon Chablais Léman/Francja), Tomek K. (AWF Katowice), Piotr G. (NHRK/Kraków), a także wspomagał Tomasz C. aktualny zawodnik Jasielskiego klubu.

Na koniec były pamiątkowe zdjęcia i życzenia, by w Nowym Roku każdy z nas miał więcej wsparcia w tym co robi.

Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku 2010 życzy Stowarzyszenie Miłośników Rugby Jasło.

Piotr Grab

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
ace Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ace
Gość
ace

kibice na boisko, stowarzyszenie do kibicowania B). fajna inicjatywa

Close
X