Sport

Kolarska elita finiszowała w Jaśle (foto)

Zakończyła się rywalizacja kolarzy w drugim etapie 20. Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków. Kolarska elita finiszowała wczoraj na jasielskim rynku.

Najlepszy w tym etapie okazał się Niemiec Roger Kluge z klubu LKT Brandenburg, który wyprzedził swojego rodaka Danilo Hondo (PSK Whirpool-Author). Trzeci linę mety minął najlepszy z Polaków, Dariusz Rudnicki z DHL Autor.

Żółta koszulka lidera zostaje jednak dalej w rękach Matthiasa Friedemanna, zwycięzcy pierwszego etapu wyścigu.

Dwie pierwsze górskie premie, a tym samym koszulkę najlepszego „górala” zdobył młodzieżowy reprezentant Polski, Paweł Sztobryn, którego na dalszym odcinku trasy przegonił Białorusin Jewhen Sobal. Temu ostatniemu zabrakło niecałe dwa kilometry do zwycięstwa etapowego.

Dziękuje mieszkańcom, że tak licznie dzisiaj się zjawili na trasie, bo to jest rzadki widok szczególnie w dni robocze. Takie trasy mieliśmy w piątki, soboty i stąd dzisiaj ogromne podziękowanie dla pani burmistrz, władz samorządowych, dla moich przyjaciół z Solidarności, którzy mówią, że nie ma Wyścigu Solidarności bez trasy na Podkarpaciu. – powiedział Waldemar Krenc, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Wyścigu.

Drugi etap wyścigu obejmował trasę o długości 116 km. Rozpoczął się startem w Nowym Sączu i prowadził m.in. przez Boguszę – Czarną – Małastów – Dębowiec – Zarzecze – Tarnowiec – Wolicę – Jasło.

Trasa zakończyła się ulicami Jasła, kolejno: Kasprowicza – Jana Pawła II –  Rynek – Gołębią – Wałową – płka  Modrzejewskiego – Kazimierza Wielkiego – Kościuszki – Kołłątaja  – 3-go  Maja – Dworcową – Kościuszki –  Rejtana – Floriańską – Rynek – Gołębią – Wałową – płka Modrzejewskiego – Kazimierza Wielkiego – do mety etapu w Rynku.

Uznaliśmy, że w 20. jubileuszowym wyścigu jednym z miast etapowych będzie miasto Jasło. W Jaśle wyścig bywał już, ale ostatnimi laty meta etapu była w Krośnie. W tym roku była w Jaśle i myślę, że organizacyjnie wszystko wyszło super i możemy się tego spodziewać, że częściej wyścig będzie gościł w Jaśle – mówił Tadeusz Majchrowicz, Przewodniczący Podkarpackiej Solidarności.

W. Żebracki
Jaslonet.pl

Fotogalerie:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
RJSAnty WixiInternauta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Internauta
Gość
Internauta
ixi
Gość
ixi

maryska to sie chyba pociela ze zlosci..tosz to niemiec..wrog jej najgorszy!:lol::lol::lol:ten co dad zasadzil!

Anty W
Gość
Anty W

O widzimy i Pana Węgzryna czyżby w Jaśle miała powstać grupa kolarska pod nazwą "KAMIENIE NA SZANIEC"?

RJS
Gość
RJS
Close
X