SiatkówkaSport

Kolejne zwycięstwo Jaślanek, kontuzja Chrzanowskiej (foto)

W meczu z dotychczasowym liderem, dobrze zaprezentowały się nasze III ligowe siatkarki. Po zaciętym spotkaniu Jaślanki zwyciężyły w pojedynku z UKS I LO Łańcut 3:1. Kontuzji w pierwszym secie doznała Natalia Chrzanowska, którą zastąpiła jedna z młodziczek.

UKS MOSiR Jasło - UKS I LO Łańcut (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Pomimo kontuzji jednej z zawodniczek, gospodynie zdołały wyjść na pięciopunktową przewagę (10:5), którą zaczęły odrabiać przyjezdne. Jaślanki zachowały zimną krew i pokonały zawodniczki z Łańcuta do czternastu.

W drugiej odsłonie oba zespoły szły „łeb w łeb”. Proste błędy w grze podopiecznych Bogdana Dudka owocowały punktami dla Jaślanek. Nic nie wskazywało na to, że to właśnie przyjezdne zwyciężą w drugim secie. Po drugiej przerwie Pasterza, gra całkowicie się zmieniła. Podopieczne Dudka zaczęły atakować i zdobywać kolejne punkty. Ostatecznie Jaślanki w drugim secie poległy po drugiej piłce setowej – 24:26.

Początek trzeciego seta był podobny do drugiego. Żaden z zespołów nie wyszedł na widoczną przewagę. Przy stanie 14:14, Jaślanki zaczęły atakować i zdobywać kolejne punkty (17:14). Ostatecznie po drugiej piłce setowej zwyciężamy w trzecim secie 26:24.

Czwarty – ostatni set okazał się dopełnieniem formalności przez gospodynie, które zdobywały punkt po punkcie (17:8). Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Pasterza (25:28).

UKS „MOSiR” Jasło: Katarzyna Marcisz, Oliwia Czechowicz, Alicja Rak, Agnieszka Ćwięka, Natalia Chrzanowska, Justyna Stadnicka, Anita Czechowicz (libero) oraz Gabriela Macek, Karolina Mitoraj, Dorota Korczykowska i Izabela Wątroba.

UKS I LO Łańcut: Suchy, Lizak, Hołub,Ruszel, Kret, Bar, Cisek, Lepa, Nykiel, Kalinowska

Sędziowie : Grzegorz Hołdys, Katarzyna  Szydło, Tomasz Ciaciek