Lider znowu wygrywa

Nie było zaskoczenia w meczu lidera III ligi podkarpackiej siatkówki MKS MOSiR Jasło z szóstą drużyną w tabeli Stalą Mielec. W meczu górą okazali się jaślanie, którzy  mimo braku w swym składzie chorego Patryka Łaby pokonali przyjezdnych 3 – 1.

Nieco zawiedzeni mogli być kibice z pierwszego seta, który nasz zespół przespał dając pole do popisu mielczanom. A ci skuteczni byli zarówno w ataku jak i w grze w bloku.

Zimny prysznic podziałał mobilizująco na lidera, który w drugim secie  szybko odskoczył rywalowi. Mimo pogoni za punktami, Stali nie udało się wyrównać i w meczu po drugim secie był remis.

Trzecia odsłona zaczęła się od prowadzenia Stali. Jaślanie odrobili straty dzięki świetnej zagrywce. Przy stanie 16 – 16, zawodnicy UKS-u odskoczyli rywalowi i wygrali trzeciego seta do 19!

Ostatni set to walka o wszystko. Gra punkt za punk mogła podobać się kibicom, którzy wsparli dopingiem naszych siatkarzy. Przydało się to zwłaszcza w końcówce meczu, w której zawodnicy UKS zachowali więcej zimnej krwi.

MOSiR Jasło – Stal Mielec 3-1 (21-25, 25-17, 25-19, 25-22)

MOSIR: Janik, Dedo, Pawlik, Kumor, Cynkiel, Wrzosek, Cabaj (libero) oraz Wietecha, Chrzanowski, Zabawa,.

STAL: Murczkiewicz, Buś, Męczyński, Konieczny, Haptaś, Molek, Karczmarczyk (libero) oraz Czerwiński, Szady, Adamczyk.

Sędziowali Maciej Zięzio i Marzena Dynarek. Widzów 400.