Małe punkty, wielki klops

MKS MOSiR nie zagra w przyszłym sezonie w II lidze siatkówki mężczyzn. Pierwsze spotkanie wyjazdowe jaślanie przegrali 2:3. Drugi mecz w Jaśle nasi siatkarze wygrali 3:2, jednak po podliczeniu „małych punktów” okazało się, że w II lidze zagra zespół ze Skarżyska.

„Małe punkty” liczone są na postawie zdobytych i straconych punktów w poszczególnych setach. Bilans, tak podliczonych punktów był na niekorzyść jaślan.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu w Skarżysku Kamiennej, wygranym przez STS 3:2 (23:25, 27:25, 23:25, 25:19, 15:9),  zespół ten miał na swoim koncie 10  punktów przewagi nad MKS.

Drugie spotkanie – 25 kwietnia – miało zostać rozegrane w hali jasielskiego MOSIR-u.

Pierwszego seta jaślanie pewnie wygrali do dwudziestu dwóch. Przyjezdni odpowiedzieli w drugim secie, pokonując jaślan 25- 22. Trzeci set zespół STS-u rozegrał wzorowo, rozbijając jaślan do 12. W czwartym secie jaślanie podnieśli się, po wysoko przegranym poprzednim secie, i zwyciężyli go do 22.

O losie spotkania miał zadecydować tie break, w którym lepsi okazali się zawodnicy UKS. Zwyciężyli do trzynastu, co dało ostateczny wynik spotkania 3:2.

Mimo wygranej bilans małych punktów w dwumeczu był lepszy dla STS Skarżysko Kamienna. I tym samym jaślan nie zobaczymy w przyszłym sezonie w II lidze siatkówki mężczyzn.