r e k l a m a
Sport

Marek Machowski licencjonowanym spikerem sportowym

W dniach 20-22 listopada w Chorzowie odbył się Ogólnopolski Kurs Spikerów i Sprawozdawców Sportowych. Uczestniczył w nim sekretarz naszego klubu, komentator i sprawozdawca sportowy Marek Machowski, który podzielił się z nami spostrzeżeniami na temat tego kursu.

Jakie wrażenia po Ogólnopolskim Kursie Spikerów i Sprawozdawców Sportowych?
– Byłem pod wrażeniem kursu zorganizowanego przez PZPN. Zajęcia teoretyczne jak i praktyczne były na wysokim poziomie. Miałem okazję spotkać czołowych spikerów sportowych, jak i spikera nr 1 w Polsce pana Jerzego Górę. Jest to człowiek który prowadzi spikerkę na meczach międzypaństwowych na stadionie Śląskim. Właśnie u tego pana zdawałem egzamin teoretyczny jak i praktyczny.

Co ciekawego można było się dowiedzieć o roli spikera?
– Duży nacisk stawia się na bezpieczeństwo na stadionach jak i na zachowanie kibiców. Spiker powinien mieć dobre relacje z publicznością. Należy też zwracać uwagę na transparenty wywieszane podczas zawodów sportowych. Nie mogą to być hasła obraźliwe jak i prowokacyjne. Od przyszłego roku jest całkowity zakaz wywieszania flag i transparentów z napisami (Hooligans, urodzeni mordercy, pozdrowienia do więzienia, kraty, pięści, czy symbole faszystowskie) oraz całkowity zakaz opraw pirotechnicznych. Po takich incydentach będą wyciągane surowe wnioski od klubu, wysokie kary finansowe do zamknięcia stadionu włącznie.

Jacy są nasi kibice?
– Zawsze mówiłem że nasi kibice należą do najlepszych na Podkarpaciu. Zawsze są z drużyną czy jest dobrze czy całkowicie nie wychodzi mecz. Wiem że piłkarze liczą na dobry doping na który stać naszych fanów. Na koniec życzę naszym piłkarzom samych zwycięstw, meczów bez kontuzji a kibicom samych miłych wrażeń w przyszłym roku.

Czarni Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
telewidzowieKraskibicjujekPionek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pionek
Gość
Pionek

Ja pierdziu…Marek ….kongraciulejszyns 🙂

jujek
Gość
jujek

Machony zawsze miał gadane. Wreszcie może będzie wesoło na meczach. Bądź sobą Machony.B)

kibic
Gość
kibic

Wracaj na antene TVJ bo tam nudy. Pozdro

Kras
Gość
Kras

Niech że będzie jakiś sport w tej telewizji.
napiszmy jakąs prośbę o powrót sportu na antene

telewidzowie
Gość
telewidzowie

Wracaj do TV bo tam już TV TRWAM i przegląd fotografi. Kibice fani.

Close
X