Sport

Marek Machowski licencjonowanym spikerem sportowym

W dniach 20-22 listopada w Chorzowie odbył się Ogólnopolski Kurs Spikerów i Sprawozdawców Sportowych. Uczestniczył w nim sekretarz naszego klubu, komentator i sprawozdawca sportowy Marek Machowski, który podzielił się z nami spostrzeżeniami na temat tego kursu.

Jakie wrażenia po Ogólnopolskim Kursie Spikerów i Sprawozdawców Sportowych?
– Byłem pod wrażeniem kursu zorganizowanego przez PZPN. Zajęcia teoretyczne jak i praktyczne były na wysokim poziomie. Miałem okazję spotkać czołowych spikerów sportowych, jak i spikera nr 1 w Polsce pana Jerzego Górę. Jest to człowiek który prowadzi spikerkę na meczach międzypaństwowych na stadionie Śląskim. Właśnie u tego pana zdawałem egzamin teoretyczny jak i praktyczny.

Co ciekawego można było się dowiedzieć o roli spikera?
– Duży nacisk stawia się na bezpieczeństwo na stadionach jak i na zachowanie kibiców. Spiker powinien mieć dobre relacje z publicznością. Należy też zwracać uwagę na transparenty wywieszane podczas zawodów sportowych. Nie mogą to być hasła obraźliwe jak i prowokacyjne. Od przyszłego roku jest całkowity zakaz wywieszania flag i transparentów z napisami (Hooligans, urodzeni mordercy, pozdrowienia do więzienia, kraty, pięści, czy symbole faszystowskie) oraz całkowity zakaz opraw pirotechnicznych. Po takich incydentach będą wyciągane surowe wnioski od klubu, wysokie kary finansowe do zamknięcia stadionu włącznie.

Jacy są nasi kibice?
– Zawsze mówiłem że nasi kibice należą do najlepszych na Podkarpaciu. Zawsze są z drużyną czy jest dobrze czy całkowicie nie wychodzi mecz. Wiem że piłkarze liczą na dobry doping na który stać naszych fanów. Na koniec życzę naszym piłkarzom samych zwycięstw, meczów bez kontuzji a kibicom samych miłych wrażeń w przyszłym roku.

Czarni Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pionek
Pionek
2024 lat temu

Ja pierdziu…Marek ….kongraciulejszyns 🙂

jujek
jujek
2024 lat temu

Machony zawsze miał gadane. Wreszcie może będzie wesoło na meczach. Bądź sobą Machony.B)

kibic
kibic
2024 lat temu

Wracaj na antene TVJ bo tam nudy. Pozdro

Kras
Kras
2024 lat temu

Niech że będzie jakiś sport w tej telewizji.
napiszmy jakąs prośbę o powrót sportu na antene

telewidzowie
telewidzowie
2024 lat temu

Wracaj do TV bo tam już TV TRWAM i przegląd fotografi. Kibice fani.

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x