Sport

Międzynarodowe mistrzostwa w judo. Proksa: „Polacy bardzo dobrze się pokazali”

W Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbyły się piąte już, międzynarodowe mikołajkowe zawody w judo juniorów. Na czterech matach rywalizowało 186 zawodniczek i zawodników z Polski, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Słowacji. 

Po raz pierwszy miejscem zmagań młodych judoków była hala jasielskiego gimnazjum.

Ze względu na duże zainteresowanie zawodami, turniej jest organizowany po raz pierwszy na terenie Gimnazjum nr1- mówi Przemysław Czarnecki, trener judo UKS MOSiR Jasło. 

Zawodnicy rywalizują  w 56 kategoriach wagowych, w trzech grupach wiekowych: 1996- 1997, 1998 – 1999 oraz 2000 i młodsi. Najmłodszym zawodnikiem był Mikołaj Grybyk z Ippon Lwów. 

Gościem specjalnym zawodów w Jaśle był Robert Proksa, trener amerykańskiej kadry juniorów. To właśnie u niego gościli jasielscy judocy podczas mistrzostw świata, które były rozgrywane wiosną tego roku w Stanach Zjednoczonych. 

Trener Proksa po raz pierwszy odwiedził Jasło. Pytany przez nas o poziom zmagań, odpowiedział: 

Bardo wysoki poziom reprezentuje Ukraina. Z tego co zaobserwowałem mogę  powiedzieć, że zawodnicy ukraińscy są  przygotowani do rywalizacji międzynarodowej w Europie. Również  niektórzy Polacy bardzo dobrze się  pokazali, można powiedzieć, że jest nieźle – mówił nam Robert Proksa.

Na zwycięzców turnieju mikołajkowego czekały nagrody w postaci medali, pucharów i dyplomów. 

Listę nagrodzonych w turnieju zamieścimy niebawem.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x